Gólman Slovana Ján Mucha s otvorenou kritikou: Naša liga nemá potenciál!

Ján Mucha
Ján Mucha

BRATISLAVA - Reprezentačný brankár Ján Mucha vstúpil do pamäti fanúšikov, keď so spoluhráčmi vybojoval pod vedením Vladimíra Weissa v roku 2009 postup na majstrovstvá sveta do Afriky. Dnes hrá v Slovane Bratislava a patrí k najlepším hráčom vo Fortuna lige. V magazíne športovej televízie 213 bývalý brankár Evertonu prehovoril nečakane otvorene o slovenskom futbale, stratenom titule pre Slovan a mládeži v súčasnosti.

"Nikto ti nepríde na starý štadión, ako máme my. Slovan začal stavať štadión, ale musia sa pridať iné mužstvá. Dunajská Streda - klobúk dole. Trnava je jasné, že krásny štadión, ale musíš prilákať aj hrou, kvalitnými hráčmi. Slovenská liga nemá potenciál na to, aby bola kvalitnou ligou," povedal nečakane priamo gólman Slovana.


Mucha aj ponúkol cestu, ktorou by sa slovenský futbal mohol uberať. "V zahraničí sú stokrát lepšie podmienky, zaspali sme dobu. V Európe sme veľmi malý národ, ale dá sa budovať, treba pracovať s mládežou. Treba si hovoriť pravdu, veľmi málo sa investuje do akadémií, do malých detí predovšetkým na východe Slovenska. Kluby môžu pokojne žiť z predaja mladých hráčov. Napriek tomu, akú máme ligu, reprezentácia do 19 a 21 rokov má úspechy," povedal Mucha v magazíne Tempo v nás televízie 213.

Pozrite si ukážku. Celú reláciu 213 vysiela vo štvrtok o 18:00 h.


Tagy: Ján Mucha

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
športky
Foto:
213

DISKUSIA