Atletická federácia stále rieši ruský doping: Ak nevrátia medaily, dostanú najvyššie tresty!

Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok

MOSKVA - Ruskí atléti s dopingovou minulosťou sa nevzdávajú medailí z olympijských hier ľahko, z dvadsiatich troch po dodatočnom odhalení podvodu na OH 2008 v Pekingu a OH 2012 v Londýne vrátili iba jednu. Anton Kokorin odovzdal bronz za tretie miesto štafety na 4x400 m v čínskej metropole.

A to sám nebol pozitívny, doplatil na diskvalifikáciu krajana Denisa Alexejeva pre pozitívny steroidový nález. Všeruská federácia ľahkej atletiky (VFLA) preto vytiahla donucovací prostriedok a prikázala vrátiť kovy pod hrozbou vyradenia z reprezentácie a zákazu účasti na súťažiach. Nespolupracujúcich vyradia tiež zo systému antidopingovej kontroly, čo bude znamenať koniec nádejí pre štart na medzinárodných podujatiach - ako neutrálnych športovcov.

Medzinárodná asociácia atletických federácií VFLA už v novembri 2015 suspendovala pre rozsiahly dopingový podvod a trest stále trvá. Pristihnutí atléti by navyše mali vrátiť aj finančné odmeny, ktoré z nečestne získaného úspechu vyplynuli. Pravda, hrozba stráca na účinku v prípadoch, keď športovci majú dištanc alebo už ukončili kariéru.   


Tagy: Anton Kokorin Denis Alexejev

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA