Výnimočný lyžiarsky exot: Má tesne pred šesťdesiatkou, netrénuje a stále iba sľubuje!

Hubertus von Hohenlohe
Hubertus von Hohenlohe

ST. MORITZ - Má 58 rokov, už takmer netrénované telo a opäť sľubuje, že tento šampionát v alpskom lyžovaní vo Švajčiarsku bude jeho posledným.

Mexický princ Hubertus von Hohenlohe chcel už pred štyrmi rokmi v rakúskom Schladmingu ukončiť svoju nenapodobiteľnú zjazdársku kariéru. Napokon to potiahol až do St. Moritzu na rekordné sedemnáste majstrovstvá sveta, keďže jedna z jeho rezidencií sa nachádza priamo v milionárskej štvrti nad St. Moritzom.

"Ešte tento sedemnásty šampionát a definitívne a naozaj skončim. Chcem si ho však vychutnať naplno," povedal Von Hohenlohe pre švajčiarske médiá pred štvrtkovým štartom v kvalifikácii obrovského slalomu. Tá sa uskutočnila nie na majstrovskej Corviglii, ale v 18 km vzdialenom Zuoze. "Toto mi urobili na staré kolená, ale nejako to zvládnem. Corviglia je pre kvalifikáciu pre nás exotov predsa len príliš dlhá a široká," prezradil pre denník Blick potomok mexickej šlachtickej rodiny, ktorý vyrastal a študoval v Rakúsku. Napokon to nezvládol. Po prvom kole figuroval na 94. mieste s odstupom vyše 20 sekúnd za španielskym lídrom Juanom Del Campom, ale druhé kolo nedokončil.

 

Najlepší výsledok na majstrovstvách sveta dosiahol biznismen, fotograf, spevák, ale aj náruživý lyžiar Von Hohenlohe v americkom Vaile 1989, bol tam dvadsiaty šiesty v slalome. "V zjazde som vtedy ťažko spadol, ale v slalome som dosiahol svoje maximum," pripomenul mexický šľachtic, ktorý okrem lyží jazdí aj na luxusnom aute značky Bentley. Premiéru na MS absolvoval ako 23-ročný v roku 1982 v rakúskom Schladmingu. "To boli časy, keď som bol rovnako populárny ako Franz Klammer," povzdychol si Von Hohenlohe.


Tagy: Hubertus von Hohenlohe

Zdroj:
SITA
Foto:
heute.at

DISKUSIA