Senica potvrdila novú posilu: Vypomôcť prichádza mladý obranca zo Žiliny

Obranca Branislav Šušolík
Obranca Branislav Šušolík

SENICA - Slovenský mládežnícky futbalový reprezentant a kmeňový hráč MŠK Žilina Branislav Šušolík dohrá aktuálnu sezónu vo fortunaligovom FK Senica. Hosťovanie potvrdili oba kluby prostredníctvom svojich webov. Osemnásťročný pravý obranca na jeseň stabilne hrával za žilinskú rezervu.

"Senica nás oslovila s požiadavkou o výpomoc, potrebovali posilniť najmä pozíciu krajného obrancu. Braňo je talentovaný reprezentant, ktorý už aj u nás pričuchol k Fortuna lige. Momentálne však má veľkú konkurenciu v osobe Ernesta Mabouku a Joana Herreru, preto by hrával iba druhú najvyššiu súťaž," povedal športový manažér MŠK Karol Belaník pre klubový web a doplnil: "Chceme, aby sa Braňo etabloval v najvyššej slovenskej súťaži. Ide o rozvíjanie jeho sľubného potenciálu, preto to považujeme za krok vpred."

Vzhľadom na nepriaznivú ekonomickú situáciu v Senici bude mzdu hráča naďalej uhrádzať MŠK Žilina. "Najdôležitejšie je, aby po odstúpení Myjavy bola zachovaná aspoň aká-taká integrita súťaže a nedošlo k odstúpeniu ďalšieho klubu. Preto veríme, že to bude impulzom aj pre ostatné kluby," dodáva web žilinského klubu. 


Tagy: FK Senica MŠK Žilina Branislav Šušolík

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
fksenica.eu

DISKUSIA