Vojna medzi Lintnerom a Krajčim? Padali aj ostré slová!

Richard Lintner a Maroš Krajči
Richard Lintner a Maroš Krajči

BRATISLAVA - Šéf hokejovej Tipsport Ligy Richard Lintner sa nedávno aj pre Športky vyjadril, že osemnásobný slovenský šampión Slovan Bratislava by sa mal vrátiť do najvyššej domácej súťaže. Podľa neho účasť "belasých" v KHL nemá zmysel a fanúšikovia ani nepoznajú súperov a hráčov, proti ktorým nastupujú.

Na Lintnerove slová zareagoval prostredníctvom vyhlásenia na klubovom webe predseda predstavenstva a generálny manažér Slovana Maroš Krajči. Podľa neho šéf TL podceňuje fanúšikov Slovana a "robí z nich doslova hlupákov". "Na údajne 'nezmyselných' zápasoch Slovana v KHL v čase, keď už klub nemohol reálne pomýšľať na play off, bolo viac divákov, ako na všetkých zápasoch tipsportligového kola tesne pred vyvrcholením základnej časti. Súboje s tímami KHL zo siedmich rôznych krajín, ktorých podľa Lintnera fanúšikovia Slovana ani poriadne nepoznajú, priniesli Slovanu a Bratislave zvýšenie priemerných návštev približne o 3000 divákov na zápas a hodnotu vstupeniek reálne zdvojnásobili až strojnásobili oproti cene, ktorú Slovan mohol pýtať počas pôsobenia v extralige," upozornil Krajči.


Môže vás zaujímať: Šéf hokejovej ligy bol ONLINE: Lintner o bratislavskom klube v slovenskej lige!


"KHL je dnes špičková globálna liga aj z hľadiska marketingu a priepasť v kvalite v porovnaní so slovenskou najvyššou súťažou sa – napriek Lintnerovým nepopierateľným snahám – každým rokom zväčšuje. KHL dnes nerieši čisté siete na bránkach, dresy bez reklám a mantinely bez šmúh od pukov, ale globálny predaj TV práv, prienik na nové silné sponzorské trhy a prístup partnerov klubov na ruské a ďalšie trhy na princípe B2B," uviedol GM Slovana pre hcslovan.sk. "Prečo by mal fanúšik Slovana vymeniť kultúrne a tolerantné prostredie arén v Petrohrade, Moskve, Jaroslavle, Ufe, Kazani, Omsku a inde, kde hráčov po každom zápase vytlieskajú, za ziapanie lúzy na akože 'derby zápasoch' na slovenských zimákoch?"
      
Podľa Krajčiho je diskusia o budúcom účinkovaní tzv. "béčka" Slovana v Tipsport lige predčasná a nikto zo štatutárnych zástupcov klubu ju doteraz oficiálne verejne neviedol. Ak bude otázka prípadného pôsobenia v slovenskej lige aktuálna, bude mať podľa generálneho manažéra bratislavský účastník Tipsport Ligy jednoznačnú afiliáciu so Slovanom. "Richard Lintner tri sezóny pôsobil v klube KHL. Ak už na to zabudol, nemal by v žiadnom prípade spochybňovať pôsobenie jediného slovenského klubu v tejto súťaži a súťaž samotnú, keďže s ňou dôležitú časť svojej kariéry spojili aj také osobnosti slovenského hokeja ako Miro Šatan, Ľubo Višňovský, Pavol Demitra, ale aj Jaromír Jágr, Iľja Kovaľčuk, Pavel Dacjuk či Jonathan Cheechoo," dodal.

 


Tagy: Maroš Krajči Richard Lintner HC Slovan Bratislava

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
športky, TASR
Foto:
TASR

DISKUSIA