Cibulková už v druhom kole: Podarí sa slovenskej jednotke v Dubaji ukončiť šnúru prehier?

Dominika Cibulková
Dominika Cibulková

DUBAJ - Slovenská tenistka Dominika Cibulková už je v 2. kole dvojhry na turnaji WTA Premier 5 Dubai Duty Free Tennis Championships v Dubaji v SAE (dotácia 2 666 000 USD, tvrdý povrch Decoturf II). Ako trojka tohto podujatia má na úvod voľný žreb. Medzi najlepšími 32 ju vyzve úspešná z duelu Jekaterina Makarovová (Rus.) - Ču Lin (Čína). Ľavorukej ruskej univerzálke by sa mohla revanšovať za nezdar z 3. kola januárových melbournských grandslamových Australian Open. Číňanka v 1. kole dubajskej kvalifikácie premohla Michaelu Hončovú 6:1, 6:4.

Dvadsaťsedemročná Bratislavčanka Cibulková, aktuálne piata v singlovom renkingu, bude hrať v Dubaji siedmy raz a premiérovo po štyroch rokoch. Debutovala už v sezóne 2007. V roku 2009 bola v osemfinálovom 3. kole, čo zatiaľ znamená jej miestne maximum. Ťahá sériu štyroch prehier v tomto dejisku.

Jednotkou turnaja je Nemka Angelique Kerberová a dvojkou Češka Karolína Plíšková - piatková semifinálová premožiteľka Cibulkovej v Dauhe a napokon aj šampiónka z predmetného podujatia v Katare. Chýbajú víťazky ostatných štyroch ročníkov: Češka Petra Kvitová (2013), Američanka Venus Williamsová (2014), Rumunka Simona Halepová (2015) a Talianka Sara Erraniová (2016).


Tagy: Dominika Cibulková WTA Premier 5 Dubai Duty Free Tennis Championships

Zdroj:
SITA
Foto:
Twitter - Qatar Tennis Fed.

DISKUSIA