Českou cyklistikou otriasa škandál: Dvojica mladých reprezentantov dopovala!

Michal BrázdaMichal Brázda Zdroj: Twitter - Michal Brázda

PRAHA - Mladí českí cyklisti Michal Brázda a Jan Kovář mali v novembri pri mimo súťažnom odbere pozitívny dopingový test na anabolický steroid stanozolol a ďalšiU zakázanú látku clenbuterol. Obaja dostali štvorročný zákaz štartov, ktorý im vyprší 1. januára 2021. Informoval o tom Antidopingový výbor ČR na svojom webe.

Devätnásťročný Brázda aj dvadsaťročný Kovář do vlaňajška pretekali za královohradecký kontinentálny tím Whirlpool Author, ktorý do novej sezóny ide pod názvom Elkov-Author. "Samozrejme o tom vieme, že boli pozitívne testovaní. Potvrdili nám to a priznali sa k tomu. Je to pre nás samozrejme veľmi nepríjemná záležitosť, ale na druhú stranu k tomu prípadu došlo v období osobného voľna po sezóne a mimo akúkoľvek tímovú aktivitu," povedal zástupca dlhodobo najlepšej českej stajne Miloš Židík.

Podľa neho s jazdcami tím na tento rok nepočítal. "To potvrdzuje skutočnosť, že neboli na prihláške k UCI. Vedenie dopredu avizovalo, že s nimi nepočíta a že uprednostní iných jazdcov. Kovář s Brázdou už teda v čase testovania prakticky neboli súčasťou tímu," uviedol Židík.

Brázda sa stal predvlani juniorským majstrom republiky v závode s hromadným štartom a zúčastnil sa v tejto kategórii svetového i európskeho šampionátu. Reprezentačné skúsenosti má aj Kovář, ktorý vlani išiel na majstrovstvá Európy v kategórii do 23 rokov.

Viac o téme: Jan Kovář Michal Brázda
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: Twitter - Michal Brázda
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá