VIDEO Len sa vrátil a hneď čaroval: Konrád potešil domácich fanúšikov čistým kontom

Branislav Konrád po čistom konte
Branislav Konrád po čistom konte

OLOMOUC - Dva zápasy vynechal a mužstvo oba prehralo. Len čo sa však Branislav Konrád vrátil do bránky, Olomouc nielenže zdolal Chomutov, ale slovenský reprezentant si hneď aj udržal čisté konto.

"Určite je to super pocit. Dali sme iba jeden gól, no získali sme veľmi dôležité body, keďže bojujeme o play-off a chceme sa vyhnúť baráži. Všetky, ktoré teraz pozbierame, sú cenné. Sme za ne radi," skonštatoval Branislav Konrád po nedeľňajšom zápase 48. kola českej extraligy a víťazstve 1:0. "Mohli sme rozhodnúť už skôr, asi trikrát, a bol by pokoj, nakoniec sa z toho vykľula dráma. Pánboh zaplať, že to ich hráč nedal na konci do prázdnej bránky, lebo asi by sme sa zbláznili," doplnil.

Nula na konte inkasovaných gólov nitrianskeho rodáka teší aj z toho hľadiska, že Chomutov patrí medzi najofenzívnejšie tímy v súťaži. "Všimol som si, že dáva veľa gólov. Mal som však aj kopu šťastia, veď dvakrát netrafili prázdnu bránku, ale keď to má prísť, tak to príde," komentoval svoj štvrtý shutout v ročníku. 

Pre problémy so šľachou na nohe Konrád dva duely nechytal. "Už je to celkom v pohode. Hlava si trošku oddýchla od zápasového kolotoča. Aj keď fyzicky to ešte nebolo dobré, psychicky som sa cítil veľmi dobre. Bol to skôr bojovný zápas. Vedeli sme, o čo hráme. Povedali sme si, že chceme zvíťaziť za každú cenu. Bolo to také návalové: päť minút som mal veľa roboty, potom desať minút nič. Aj keď sme to mohli mať o dosť jednoduchšie, som rád, že sme to zvládli," dodal bývalý brankár Trenčína či Slovana Bratislava.

Na jedenásty Olomouc čaká v utorok náročný duel na ľade pražskej Sparty, ktorá má v tabuľke na 3. priečke o 23 bodov viac. "Ideme tam urobiť maximum a uvidíme, ako to dopadne. Nedávno sme tam vyhrali, takže zrejme si na nás dajú väčší pozor. Každý bodík odtiaľ by bol pre nás určite zlatý," doplnil v dokrútke na klubovom webe Konrád, ktorý v tomto ročníku naskočil do 44 zápasov (21 víťazstiev) s priemerom 2,22 inkasovaného gólu na jeden duel a 91,2-percentnou úspešnosťou zásahov. 


Tagy: Branislav Konrád HC Olomouc

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
hc-olomouc.cz - Karolina Martinkova

DISKUSIA