Škriniara teší záujem iných klubov: Lichotí mi to, ale tu chcem zostať dlho!

Milan Škriniar
Milan Škriniar

JANOV - So slovenskou futbalovou reprezentáciou do 21 rokov postúpil na júnové majstrovstvá Európy do Poľska, na jeseň prenikol do základnej zostavy trénera SR Jána Kozáka a v aktuálnom ročníku talianskej Serie A patrí medzi lídrov Sampdorie Janov v počte odohraných minút: na svojom konte ich má 1990 a v tejto štatistike je štvrtý.

Milan Škriniar je v tejto sezóne už neoddeliteľnou súčasťou základnej jedenástky Sampdorie. "Na začiatku mi veľmi pomohol krajan Dávid Ivan (momentálne na hosťovaní v druholigovom Bari, pozn.). Každý legionár, ktorý príde do Talianska, potrebuje čas na adaptáciu, pretože sa tu hrá veľmi taktický a technický futbal," povedal 22-ročný stopér. 

Škriniar zamieril do Sampdorie vlani v januári z MŠK Žilina. Počas jarnej časti uplynulej sezóny nedostal od vtedajšieho trénera Vincenza Montellu veľa príležitostí, nastúpil v troch ligových súbojoch. Pozícia rodáka zo Žiaru nad Hronom sa zmenila aj s príchodom nového kouča Marca Giampaola, ktorý prevzal mužstvo pred aktuálnym ročníkom.

"Musím sa mu poďakovať, vždy mi dôveroval a podporoval ma. Je tvrdý; vie, čo chce hrať a čo máme robiť pre to, aby sme to dosiahli. Veľmi dobre nám vštepuje svoje predstavy a my ideme za ním. Často spoločne chodievame von, na večere, prejsť sa do mesta, keď máme voľný deň," doplnil Škriniar, ktorý na Slovensku pôsobil aj v drese Zlatých Moraviec.

Je pochopiteľné, že jeho výkony zaujali predstaviteľov popredných európskych klubov, najviac zarezonovalo možné spojenie s nemeckým gigantom FC Bayern Mníchov. "Samozrejme, interes veľkých klubov mi lichotí, teraz som však v Sampdorii a chcem tu zostať ešte dlho," uzavrel Milan Škriniar. V Janove má zmluvu do leta 2020. 

Sampdoria počas ostatných rokov získala viacero Slovákov. Na hosťovaniach sú Dávid Ivan (FC Bari 1908), Jakub Hromada (FC Viktoria Plzeň) a aj Atila Varga (US Latina Calcio), v juniorke pôsobia Denis Baumgartner a Michal Tomič. Baumgartner bol na lavičke A-tímu v nedeľňajšom domácom zápase proti Cagliari (1:1), Tomič zasa v dvoch predošlých ligových dueloch. Sampdoria je po 25. kole na 10. priečke tabuľkového poradia s 34 bodmi (bilancia 9-7-9, skóre 30:31). 


Tagy: MŠK Žilina Milan Škriniar Vincenzo Montella

Zdroj:
SITA
Foto:
sampdoria.it

DISKUSIA