Skvelá Barteková vstúpila do sezóny víťazstvom: Z Kataru si odnáša peknú prémiu!

Danka Barteková triumfovala v skeete na Katar Open
Danka Barteková triumfovala v skeete na Katar Open

DAUHA - Nielen Zuzana Rehák Štefečeková, ale aj jej kolegyňa zo slovenskej reprezentácie Danka Barteková sa môže pochváliť úspešným vstupom do novej streleckej sezóny. Zverenka trénera Juraja Sedláka triumfovala na medzinárodných pretekoch Qatar Open 2017 v streľbe z brokových zbraní v katarskej Dauhe dotovaných celkovou sumou vyše 130 000 dolárov.

Barteková bola v pondelkovej súťaži skeetu žien najlepšia už v kvalifikácii výkonom 70 terčov (24-22-24). Premožiteľku nenašla členka ŠCP Bratislava ani vo finálovej časti, v ktorej trafila 53 terčov a o päť predstihla Rusku Svetlanu Deminovú a o jedenásť terčov jej krajanku Marinu Belikovovú. Tridsaťdvaročná Slovenka, ktorá bola pred rokom v Dauhe desiata, získala finančnú prémiu určenú pre víťazku 6000 dolárov.

"Mám veľkú radosť, pretože dnes sme mali veľmi náročné podmienky. Bolo len trinásť stupňov a fúkal silný vietor, ktorý sa podpísal na nižších výsledkoch. Napriek tomu som spokojná, aj keď mám ešte na čom popracovať a zlepšovať veci. Viem však, že som na správnej ceste. Prvý raz som strieľala v novom formáte finále a nevedela som, čo môžem očakávať. Sústredila som sa, aby som mala od začiatku dobrý kontakt s terčom a spomínaná taktika zabrala. Zároveň blahoželám Svetlane i Marine a osobne sa teším na pár dní voľna a ďalšiu fázu tréningov," uviedla D. Barteková.

V súťaži skeetarov bez slovenského zastúpenia vedie po I. časti kvalifikácie s plným počtom 50 terčov Anthony Terras z Francúzska.

Výsledky - pondelok:

skeet
ženy (konečné poradie): 1. Danka Barteková (SR) 53 b. (v kvalifikácii 70), 2. Svetlana Deminová 48 (69), 3. Marina Belikovová (obe Rus.) 42 (69)
muži (poradie po I. časti kvalifikácie): 1. Anthony Terras (Fr.) 50


Tagy: Danka Barteková

Zdroj:
SITA
Foto:
Facebook - Danka Barteková

DISKUSIA