Prezident rímskeho AS tlačí na výstavbu štadióna: Od mesta očakávam pozitívne výsledky!

James PallottaJames Pallotta Zdroj: asroma.com

RÍM - Americký spolumajiteľ a prezident talianskeho futbalového klubu AS Rím James Palotta stráca trpezlivosť s prieťahmi okolo výstavby nového štadióna. V piatok sa má stretnúť so zástupcami mesta, ale ešte pred tým vydal vyhlásenie, že spolu so svojím tímom očakáva od schôdzky "významne pozitívne výsledky". "

"Opačný vývoj by mal za následok katastrofu pre budúcnosť AS Rím, talianskeho futbalu, mesto Rím a, aby som bol úprimný, aj pre naše budúce podnikateľské zámery v Taliansku," dodal Palotta.

Výstavbu štadióna, ktorý by mal pripomínať slávne rímske Koloseum, oddaľujú už niekoľko rokov, keďže sa od úradov nedarí získať potrebné povolenia. Aj preto sa AS Rím stále delí o 72-tisícový Stadio Olimpico s mestským rivalom Laziom.    

Metská rada začiatkom februára odmietla projekt, na ktorom sa verejné zdroje mali podieľať asi 200 miliónmi eur z celkového rozpočtu vo výške 1,6 miliardy eur. Medzi problémami sa okrem iného spomínali aj otázna bezpečnosť priľahlých ciest, narušenie vodovodných potrubí, nedostatok parkovacích miest a nevyhovujúce napojenie na sieť verejnej dopravy. Tento týždeň pridal negatívne stanovisko aj odbor kultúry, ktorý chce pozemok v Tor di Valle s dostihovým závodiskom vyhlásiť za miesto s vysokým významom. Projekt štadióna počíta s výstavbou troch veží na kancelárie. 

Nový štadión AS Rím Galéria fotiek (2) Zdroj: asroma.com

Viac o téme: AS Rím James Palotta
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: asroma.com
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články