Hantuchová v Kalifornii dohrala: 17-ročnému talentu vzdorovala len v prvom sete

Daniela Hantuchová Daniela Hantuchová

RANCHO SANTA FE - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová prehrala za 115 minút 6:7 (3), 1:6 so 17-ročnou ľavorukou domácou jednotkou podujatia a zároveň nedávnou líderkou juniorského tzv. kombinovaného hodnotenia Kaylou Dayovou (181. v renkingu WTA) v stretnutí štvrtkového osemfinálového 2. kola dvojhry na turnaji ITF Morgan Run Women´s Open v americkom Rancho Santa Fe v Kalifornii (dotácia 25 000 USD, tvrdý povrch vonku).

Tridsaťtriročná niekdajšia členka Top 5 Hantuchová hrala na podujatí pod hlavičkou Medzinárodnej tenisovej federácie prvý raz od prelomu mája a júna 2016, vtedy bola v osemfinále "50-ky" na tráve v britskom Eastbourne.

Momentálne 244. hráčka systému Hantuchová v stredu (dokonalých 6:0, 6:0 proti brazílskej kvalifikantke Luise Stefaniovej) hrala prvý raz od 12. februára, keď zdolala domácu Saru Erraniovú suverénne 6:2, 6:0 na antuke v hale PalaGalassi vo Forli v rámci stretnutia Taliansko - Slovensko v 1. kole II. svetovej skupiny Pohára federácie reprezentačných družstiev žien. Hostky napokon zvíťazili 3:2. Popradská rodáčka Hantuchová sa medzičasom predstavila na exhibičnom podujatí v Camana Bay na Kajmaních ostrovoch s Američanmi Chris Evertovou, Johnom McEnroom a Jimom Courierom. Na oficiálnej individuálnej úrovni to v 1. kole v Rancho Santa Fe bol jej premiérový duel od 12. januára, keď hneď na úvod kvalifikácie Australian Open podľahla Ruske Natalii Vichľancevovej 1:6, 3:6.

Kayla Dayová (USA-1) - Daniela Hantuchová (SR) 7:6 (3), 6:1 za 115 minút

Viac o téme: Daniela Hantuchová Kayla Dayová ITF Morgan Run Women´s Open
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články