VIDEO Barani zlomili odpor kamzíkov, prebudenie Košíc a hanebný debakel majstra

Na snímke sprava Brock Higgs (Banská Bystrica) a Vladislav Fokin (Poprad)Na snímke sprava Brock Higgs (Banská Bystrica) a Vladislav Fokin (Poprad) Zdroj: TASR - Branislav Račko

BANSKÁ BYSTRICA - Úradujúci vicemajster z Banskej Bystrice na vlastnom ľade zvíťazil nad Popradom 4:2 v piatkovom stretnutí 48. kola slovenskej hokejovej Tipsport ligy 2016/2017. Domáci pritom po góloch Popradčanov Michala Murčeka a Patrika Sviatanu prehrávali po druhej tretine 2:1.

Za "baranov" v druhej časti vyrovnal na 1:1 Dalibor Bortňák, v záverečnom dejstve Banská Bystrica otočila zásahmi Brocka Higgsa a Mislava Rosandiča. Na konečných 4:2 uzavrel skóre duelu do prázdnej bránky Pavol Skalický. Hostia doplatili na vylúčenia, keď až tri góly domáci strelili v početnej výhode. Zverenci Vladimíra Országha triumfovali v deviatom zápase v sérii a kraľujú tipsportligovej tabuľke.

HC ‘05 iClinic Banská Bystrica - HK Poprad 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)
Góly: 22. Bortňák (Skalický, Sersen), 41. Higgs, 42. Rosandič, 60. Skalický (Hickmott) - 12. Murček, 38. Svitana (Dinda)
Vylúčení: 7:8 na 2 min, presilovky: 3:0 oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Valach - Holienka, Kollár, 2788 divákov

Banská Bystrica: Bacashihua - A. Sedlák, Maione, Kubka, Sersen, J. Carlsson, V. Mihálik, Rosandič, I. Majeský - Buc, Higgs, Hickmott - Andrisík, Tamáši, Kafka - Belluš, Bortňák, Skalický - Lamper, M. Češík, Matoušek

Poprad: Fokin - Š. Fabian, R. Suchý, Lubor Pokovič, Davydov, Dinda, Guľajev, A. Ježek, Abramov - P. Svitana, Mlynarovič, Štrauch - Matúš Paločko, Zagrapan, Lichanec - Henderson, Bjalončík, L. Hvila - Troliga, Murček, D. Bondra

Vladimír Országh, tréner B. Bystrice: "Bol to bojovný a vyrovnaný zápas, Poprad veľmi dobre bránil, nepúšťal nás do tlaku, hrozil z protiútokov. Bolo to najmä o presilovkách, my sme v nich strelili tri góly, to rozhodlo. Rozhodovali aj detaily, čo bude nesmierne dôležité tiež v play off. V tretej tretine sme už Poprad do výraznejších šancí nepúšťali."

Marcel Ozimák, tréner Popradu: "Chcem pochváliť chlapcov za bojovnosť a odhodlanie. V rovnovážnom stave sme boli viac ako vyrovnaným súperom. Doplatili sme na nedisciplinovanosť a oslabenia nás možno stáli nejaký bod. V závere sme sa ešte pokúsili bez brankára utvoriť si nejaký tlak, so silnou Banskou Bystricou hrať takýto zápas si zaslúži pochvalu."

Košice natiahli neúspešnú sériu Liptákov

Hokejisti Košíc zvíťazili na ľade Liptovského Mikuláša 2:0 v piatkovom stretnutí 48. kola slovenskej Tipsport ligy 2016/2017. Víťazný presný zásah dosiahol v 35. min Martin Dudáš, gólovú poistku pridali hostia v polovici záverečnej časti zásluhou Dávida Šoltésa. "Oceliari" získali všetky tri body prvýkrát po piatich zápasoch a figurujú na treťom mieste v ligovej tabuľke. Nováčikovi z Liptova sa naďalej nedarí, keď prehral siedmy duel v sérii a patrí mu posledná 10. priečka.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC Košice 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Góly: 35. M. Dudáš (Bicek, J. Vašíček), 50. Šoltés (P. Bartoš, Matejka)
Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin, Husar - Bednár, Gajan, 1274 divákov

Liptovský Mikuláš: A. Nagy - Stehlík, P. Luža, Mezovský, T. Nádašdi, M. Šiška, Bagin, M. Moravčík, Kadlubiak - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - J. Sukeľ, M. Sukeľ, M. Uram -  Uhrík, Cibák, Lištiak - A. Laco, Stümpel, Vybíral

Košice: Hrabal - Šmach, M. Dudáš, J. Vašíček, E. Šedivý, Jankovič, Matejka, Deyl, Koch - L. Nagy, Suja, Spilár - Tibor Varga, Jenčík, Bicek - Boltun, Vrábeľ, Hričina - P. Bartoš, T. Klíma, Šoltés

Róbert Spišák, tréner Liptovského Mikuláša: "Odohrali sme kvalitné stretnutie. Z našej strany bola lepšia obranná činnosť. V útočných činnostiach nám chýbala finálna fáza. Boj o play off ešte stále nevzdávame, aj keď to bude ťažké."

Rostislav Čada, tréner Košíc: "V Mikuláši sme podali veľmi dobrý výkon, ktorý bol disciplinovaný a koncentrovaný podporený dobrým korčuľovaním a prístupom k hráčom v strednom pásme. Naopak, v útočnom pásme sme sa dokázali na dlhý čas usadzovať. Vyhrali sme zaslúžene."

Chcete vidieť budúce hokejové hviezdy? TU nájdete lístky na MS v hokeji do 18 rokov.

Nové Zámky deklasovali Nitru

Tohtosezónny tipsportligový nováčik HC Nové Zámky v piatkovom 48. kole najvyššej domácej hokejovej súťaže pripravil majstrovskej Nitre najvyššiu ligovú prehru v tejto sezóne, Novozámčania zvíťazili 8:1. Domáci už v prvej tretine získali trojgólový náskok, ktorý po prvej prestávke zvýšil legionár Stanislav Kučkin.

Ten skóroval vo štvrtom zápase za sebou po príchode do Nových Zámkov. Za hostí potom síce skorigoval Marek Slovák, ale domáci kolektív v tretej tretine pokračoval v kanonáde - góly strelili Matej Paulovič, opäť spomenutý Kučkin, Nick McParland a Branislav Fábry. Nitre je v tabuľke naďalej druhá, Nové Zámky si upevnili ôsmu pozíciu.

HC Nové Zámky - HK Nitra 8:1 (3:0, 1:1, 4:0)
Góly: 8. Drtina (Š. Novotný, Hujsa), 10. Saarinen (M. Paulovič, Dominik Rehák), 18. Drtina (Kytnár, Saarinen), 36. Kučkin (P. Maier, Š. Novotný), 41. M. Paulovič (Kytnár, Saarinen), 44. Kučkin (Hujsa, Mäkinen), 45. McParland (Cardwell), 53. Fábry (Čaládi, Mäkinen) - 37. Marek Slovák (M. Tvrdoň)
Vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše: Cope 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, M. Tvrdoň (obaja Nitra) 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Lokšík - J. Tvrdoň, Orolín

Nové Zámky: Lundström - Cardwell, Drtina, P. Maier, Sandgren, Denis Rehák, Mäkinen,Tábi, Makovský - M. Paulovič, Kytnár, Saarinen - Kučkin, Š. Novotný, Hujsa - Fábry, Čaládi, McParland - R. Lelkeš, Dominik Rehák, Dubec

Nitra: Michal Valent (18. Hartzell) - Ordzovenský, Milam, Mezei, Pupák, M. Versteeg, Meland, Piačka, Korím - M. Tvrdoň, Marek Slovák, Blackwater - Kutálek, Krištof, Cope - J. Šiška, Šille, Macík - Bajtek, L. Paukovček, J. Štefanka

Štefan Mikeš, tréner Nových Zámkov: "V piatok nám to tam padalo. Trochu pomalšie sme sa rozbiehali, ale potom sme už dávali góly. Najmä v druhej tretine sme to po inkasovaní prvého gólu ustáli, i keď nás súper zatlačil. Mali sme aj šťastie, že súper nedal gól. V úvode tretej tretiny sme dali piaty gól a zápas sme už dohrávali. Tak, ako sa nám nedarilo v predošlých zápasoch, tak nám to tam teraz padalo. Dúfam, že to chlapcom zdvihne psychiku a nebudeme sa už tak trápiť vo využívaní šancí. Dávali sme góly s ľahkosťou, či už za rovnovážneho stavu alebo v presilovke. No nelietajme v oblakoch, musíme zostať na zemi. Z toho trápenia, v ktorom sme boli, ešte určite nie sme vonku. Chlapcom patrí vďaka, ale musíme sa koncentrovať na ďalší zápas, lebo ešte nie sme tam, kde chceme byť. Fanúšikom treba poďakovať, že nás stále hnali dopredu, žili, povzbudzovali, na zápase bola skvelá atmosféra. Bola to radosť. A zápas sa im musel aj páčiť, pretože gólov z našej strany bolo veľa."

Andrej Kmeč, tréner Nitry: "Piatkový zápas rozhodla vysoká efektivita v hre 5 na 5 a takisto aj v presilovkách Nových Zámkov. My sme si vypracovali tiež enormné množstvo šancí, no my sme takí efektívni neboli. Naopak, dostali sme góly z ničoho. V piatok sa nám tam dokotúľali také puky, čo sa inokedy nestáva. Ukázalo sa v plnej miere, že hokej nemá logiku. Celý čas sme sa s tým pokúšali niečo spraviť. Hrali sme a, žiaľ, dostávali sme góly. Súperovi sme to uľahčili najmä v oslabeniach. Musíme sa z tohto výsledku čo najskôr dostať a v nedeľu máme ďalší zápas. Ešte sa chcem poďakovať našim fanúšikom, ktorí prišli a utvorili nám takmer domáce prostredie. Aj za toho katastrofálneho stavu nás vytrvalo povzbudzovali."

Zvolen v dramatickom zápase zdolal domáci Martin

Hokejisti Zvolena uspeli na ľade Martina, keď v piatkovom stretnutí 48. kola slovenskej Tipsport ligy 2016/2017 zvíťazili 4:3 po predĺžení. Hostia po dvoch tretinách viedli zásluhou Lukáša Nováka a Radovana Puliša 2:0. V záverečnej časti znížil Róbert Varga, ale na jeho gól odpovedal Patrik Lušňák.

Keď to už vyzeralo, že hostia si odvezú z Turca všetky body, najprv znížil Radomír Heizer a duel poslal do predĺženia Jaroslav Markovič. O víťazstve "bryndziarov" rozhodol 26 sekúnd pred koncom predĺženia druhým zásahom v zápase Radovan Puliš. Martin prehral štvrtýkrát po sebe a figuruje na 7. mieste ligovej tabuľky, Zvolen je piaty.

MHC Martin - HKM Zvolen 3:4 po predĺžení (0:2, 0:0, 3:1 - 0:1)
Góly: 41. R. Varga (L. Kozák, Pulli), 58. Heizer (B. Rapáč, Pulli), 59. Markovič (Heizer) - 4. L. Novák (Hraško, S. Petráš), 12. Puliš (Zuzin, J. Homer), 42. Lušňák (Puliš, Zuzin), 65. Lušňák (Puliš, Zuzin)
Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, Fridrich - Synek, Vyšný, 1802 divákov

Martin: Dzubina - Pulli, L. Kozák, M. Dvořák, J. Tabaček , Bačik, P. König, Salija, Pacalaj - R. Varga, Galamboš, Korostin - P. Koyš, Heizer, Markovič - Surovka, R. Dlouhý, B. Rapáč - Rzavský, Pokrivčák, Šalka

Zvolen: S. Baroš - D. Krejči, Andersons, T. Valenta, Hraško, M. Novák, J. Homer, Habšuda, Jurák - P. Zuzin, Puliš, Lušňák - J. Majdan, B. Mráz, Klhůfek - Matis, L. Jurík, Šišovský - Síkela, S. Petráš, L. Novák

Pavel Paukovček, tréner Martina: "Do zápasu sme vstúpili veľmi zle. Prvú tretinu sme hrali nedisciplinovane, z čoho pramenili dva inkasované góly. Ku cti hráčom patrí, že to potom nevzdali. V závere sme hrali už len na dve päťky a maximálnou snahou sme to dotiahli na remízu v riadnom hracom čase. S bodom sme po nepriaznivom vývoji nakoniec spokojní, prehrali sme kurióznym gólom."

Peter Mikula, tréner Zvolena: "Chceli sme zmeniť nepriaznivú bilanciu z doterajších vzájomných zápasov. Čiastočne sa nám to podarilo. Keď sme viedli 3:1, patrilo by sa nám zvíťaziť v riadnom hracom čase. Vyšlo nám to až v predĺžení, lebo sme v závere tretej tretiny doplatili na podcenenie situácie pri striedaní."

Žilina si zaistila účasť v play-off

Žilina zvíťazila 3:2 po samostatných nájazdoch na ľade Trenčína v piatkovom stretnutí 48. kola slovenskej hokejovej Tipsport ligy 2016/2017 a už má aj matematickú istotu postupu do play-off. Domáci celý zápas doťahovali - na gól Václava Stupku odpovedal Eduard Šimun, po zásahu Petra Húževku vyrovnal Daniel Štumpf. V predĺžení gól nepadol, v nájazdovej lotérii boli úspešnejší "vlci". Rozhodujúci samostatný nájazd premenil Michal Švihálek. Žilina triumfovala v treťom dueli po sebe a figuruje na štvrtom mieste ligovej tabuľky, Trenčín je deviaty.

HK Dukla Trenčín - MsHK Doxxbet Žilina 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 38. Šimun (Marcel Hossa, J. Gašparovič), 46. Štumpf - 20. Stupka (Holovič), 39. Hůževka (Švihálek, D. Brejčák), rohodujúci sam. nájazd: Švihálek
Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Müllner - Výleta, Gegáň, 2644 divákov

Trenčín: Volden - Bohunický, T. Starosta, Holenda, Hatala, Pavúk, Pač, Ján Pardavý ml., Trška - Sojčík, A. Šťastný, Vopelka - J. Ručkay, J. Švec, Štumpf - J. Gašparovič, Šimun, Marcel Hossa - Denis Hudec, Sádecký, M. Hecl

Žilina: Mikoláš - V. Čížek, Ťavoda, D. Brejčák, Juraško, M. Grman, Macejko, J. E. Mendrej, Prokop - Marek Hovorka, R. Hruška, L. Handlovský - Švihálek, Húževka, J. Jurík - Stupka, Holovič, R. Konečný - Gmitter, Švec, Rogoň

Július Pénzeš, tréner Trenčína: "Zápas nám ukázal presne ten rozdiel medzi pohodou Žiliny a tou našou. Žilina je kompaktné mužstvo, má veľa bodov, hrá s chuťou. My sa trápime, sebavedomie u nás nie je také a stále sme pod tlakom. Charakter ani bojovnosť mužstvu vyčítať nemôžem, žiaľ, trošku nám tam chýba tá spomínaná pohoda. Utvorili sme si šance, ale chýba nám pokoj v koncovke. Získali sme len jeden bod a určite nie sme spokojní. Nevzdávame sa a ideme ďalej."

Milan Jančuška, tréner Žiliny: "S výkonom môjho mužstva som spokojný. Hrali sme veľmi dobre – čo sa týka pohybu, kombinácií i taktiky. Škoda prvej tretiny, v ktorej sme mohli rozhodnúť. Či už v presilovke o dvoch hráčov, v brejkoch, alebo tiež sme nastrelili žrď. Na druhej strane som však nespokojný s premieňaním našich šancí, resp. s koncovkou a s vysokým počtom vylúčených. Myslím si, že zápas sme mohli zvládnuť aj v riadnom hracom čase."

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2016/2017 po piatkovom 48. kole:

1. Banská Bystrica 50 31 5 0 4 0 10 173:108 107
2. Nitra 50 30 0 3 2 2 13 179:137 100
3. Košice 50 25 5 4 1 2 13 168:110 96
4. Žilina 50 21 5 2 3 2 17 158:142 82
5. Zvolen 50 21 2 1 3 1 22 144:158 73
6. Poprad 50 18 3 2 5 2 20 141:148 71
7. Martin 50 18 1 3 3 4 21 130:147 69
8. Nové Zámky 50 15 5 0 5 4 21 129:138 64