Skalica šokovala domáci Prešov hneď na úvod, Detva dokonala neskutočný obrat

Prešov nečakane zakopol hneď v prvom zápase sériePrešov nečakane zakopol hneď v prvom zápase série Zdroj: hcpresovpenguins.sk

PREŠOV - V piatkových úvodných zápasoch semifinále play-off hokejovej Budiš I. ligy 2016/2017 zvíťazili Detva a prekvapujúco Skalica.

Záhoráci triumfovali 6:3 na ľade Prešova, ktorý vyhral základnú časť I. HL. Šarišania v tretej časti síce vyrovnali na 3:3, ale záver duelu patril Skalici.

Detva prehrávala doma s Michalovcami desať minút pred koncom III. tretiny 1:4, ale potom brankára hostí prekonala až štyrikát a v sérii hranej na tri víťazstvá sa ujali vedenia 1:0 na zápasy. Druhé zápasy sú v Prešove a Detve na programe v sobotu 25. februára.

Hokej - Budiš I. liga - play-off - semifinále - prvé zápasy (hrá sa na tri víťazstvá) - piatok:

HC Prešov Penguins - HK Skalica 3:6 (0:0, 0:1, 3:5) - stav série: 0:1
Góly: 45. M. Baláž, 47. L. Klíma, 50. Abdul - 21. Vaškovič, 42. Dvonč, 46. Vereš, 56. K. Kučera, 58. Kňazev, 60. Drahorád, 2890 divákov

HC 07 Orin Detva - HK Dukla Michalovce 5:4 (0:1, 1:2, 4:1) - stav série: 1:0
Góly: 26. L. Říha, 51. Jendroľ, 55. Huňady, 55. Videlka, 57. T. Török - 2. Mrňa, 21. Šterbák, 27. L. Ščurko, 50. Giľák, 297 divákov

Viac o téme: HC 07 Orin Detva HK Dukla Michalovce HC Prešov Penguins HK Skalica