VIDEO+FOTO V Česku tuhla v žilách krv: Život brankára po desivej zrážke zachránil súper!

Francis Koné odborne pomáha pri zachraňovaní brankára Berkovca
Francis Koné odborne pomáha pri zachraňovaní brankára Berkovca

PRAHA - Okrem nádherných gólových momentov futbal prináša aj viacero nepekných až desivých situácií. Jednou z takých bola aj tá, ktorá sa odohrala v 29. minúte súboja Bohemiansu so Slováckom. Po desivej zrážke brankára Martina Berkovca so stopérom Danielom Krchom ostal domáci gólman nehybne ležať a celý štadión stíchol.

Brankár Berkovec zniesol nepríjemnú zrážku o niečo horšie. Priamo na trávniku mu museli vyťahovať zapadnutý jazyk a ihrisko opúšťal na nosidlách. Kapitán Krch síce odišiel po vlastných, ale zakrvavený musel striedať aj on.

Obaja hráči potom zamierili na vyšetrenie do Vinohradskej nemocnice, kde už našťastie dorazili pri plnom vedomí. Ani jeden z nich si zrážku nepamätal, ale ich stav bol už v sobotu večer stabilizovaný. "Daniel Krch mal slabší otras mozgu, rozbité čelo a prehryznutú peru. Výsledky CT mozgu boli negatívne, doktori mu zašili čelo a pustili ho do domácej starostlivosti," okomentoval pre klubové stránky člen lekárskeho tímu Bohemians Martin Vávra.

Stav Berkovca bol vážnejší a tak zostal cez noc v nemocnici. "Mal ťažší otras mozgu, tiež rozhryznutú peru a odlomený zub," opísal Vávra stav brankára. "Našťastie aj on mal CT mozgu s negatívnym výsledkom. V nemocnici mu zašili peru a nechali si ho cez noc radšej na pozorovanie. V nedeľu ráno ho po vizite taktiež prepustili do domácej starostlivosti," dodal Vávra, ktorý vyzdvihol duchaprítomné počínanie Koného: "V takom prípade je každá sekunda dôležitá. Tým, ako Berkovcovi uvoľnil jazyk, mohla do mozgu opäť putovať okysličená krv. Vytiahol ho z najhoršieho."

Samotný Koné priznal, že v podobnej situácii nestál prvýkrát. "Toto je už štvrtý prípad v mojej kariére. Keď vidím, že je problém, snažím sa pomôcť," uviedol skromne 26-ročný reprezentant Toga po zápase. Stretnutie skončilo bezgólovou remízou a domáci celok po stretnutí zložil na sociálnych sieťach súperovi veľkú poklonu. 

"Vedenie klubu chce oficiálne poďakovať Francisovi Konému za promptnú pomoc po hrôzostrašnej zrážke našich dvoch hráčov Martina Berkovca a Daniela Krcha. Práve útočník Slovácka okamžite po strete našich hráčov vytiahol zapadnutý jazyk brankárovi Berkovcovi a lekársky tím Slovácka ho začal ošetrovať na hracej ploche neďaleko ležiaceho kapitána Daniela Krcha. V čase, keď celý štadión mlčal a bol otrasený z nebezpečne vyzerajúceho stretu, práve lekársky tím Slovácka a Francis Koné v spolupráci s naším lekárskym tímom zachránili našim hráčom životy!" uviedol český tím na sociálnej sieti. 

Po zápase poďakoval predseda predstavenstva klubu Dariusz Jakubowicz a riaditeľ klubu Darek Jakubowicz africkému útočníkovi v službách Slovácka osobne v šatni súpera. Samozrejme svojmu záchrancovi ďakoval aj otrasený domáci brankár, ktorý hneď po vyšetrení poslal na sociálnej sieti Konému veľké poďakovanie: "Chcel by som týmto poďakovať Francisovi Konému za záchranu a pohotovosť pri dnešnom zápase. Som rád za okamžitú pomoc a ešte raz ďakujem !!!" Berkovec si na desivú zrážku ani na minúty po nej vôbec nepamätá. "O tom, čo sa prihodilo, a o pomoci Francisa, som sa dozvedel až z televízneho spotu. Zachránil ma. Až bude niekedy v Prahe, pozývam ho na bohatú večeru," uviedol v nedeľu popoludní.

O zapojení Berkovca či stopéra Krcha do tréningového procesu bude rozhodovať aktuálny zdravotný stav.


Tagy: 1. FC Slovácko Martin Berkovec Francis Koné FK Bohemians Praha 1905

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
športky, bohemians.cz
Foto:
bohemians.cz; Video: isport.cz

DISKUSIA