VIDEO Mohutné prostesty kouča Villarealu: Rozhodcovia odpískali Realu nezmyselnú penaltu

Fran EscribaFran Escriba Zdroj: SITA

MADRID - Futbalisti Realu Madrid aj FC Barcelona v nedeľu ukoristili tesné víťazstvá v La Lige na pôde súperov. Čelo tabuľky tak zostalo aj po 24. kole nezmenené, "biely balet" pred katalánskym obhajcom vedie o bod a má zápas k dobru.

Triumf výberu Francúza Zinedinea Zidanea vo Villarreali 3:2 sa rodil veľmi ťažko. Domáci viedli 2:0 po góloch Manua Triguerosa a Cedrica Bakambua. Obrat naštartoval v 64. minúte Gareth Bale, na 2:2 vyrovnal z kontroverznej penalty Cristiano Ronaldo a v 83. minúte rozhodol striedajúci Alvaro Morata.

Tréner Villarrealu Fran Escriba si za mohutné protesty po góle na 2:2 vyslúžil vykázanie na tribúnu. Pred týmto ročníkom La Ligy sa v Španielsku zmenili pravidlá v tom, že ak lopta trafí ruku hráča po tom, ako sa predtým dotkne iného hráča, pokutový kop by sa nemal nariadiť. A práve toto bol kameň úrazu v inkriminovanej situácii. "Nepovedal som nič nemiestne. Rozhodcov rešpektujem, ale v pravidlách je, že po takejto dorážke penalta byť nemôže. Keď sme viedli 2:1, stále sme si nepripúšťali, že vyrovnajú. Sme veľmi sklamaní z výsledku, ale zasa pozitívne je, že sme strelili Realu dva góly," citovala Escribu agentúra DPA.

Zidane stále čelí tlaku fanúšikov, aby jeho "supernáhradníci" Morata a Isco dostávali oveľa viac priestoru. "Prišli na ihrisko a zmenili vývoj. Samozrejme, zaslúžia si väčšiu porciu minút na ihrisku," súhlasil Zidane.

Viac o téme: Real Madrid Zinedine Zidane Villareal CF Fran Escriba