Cyklistická dilema a ďalší nepríjemný incident: Aj Sagan zmenil svoje rozhodnutie!

Peter Sagan a Marcel Kittel
Peter Sagan a Marcel Kittel

BRATISLAVA - Svetová cyklistika rieši ďalší závažný problém. Peter Sagan dokonca zmenil na poslednú chvíľu svoje rozhodnutie.

Medzinárodná cyklistická únia (UCI) začiatkom tohto roku opätovne začala s testovaním kotúčových bŕzd v profesionálnom pelotóne. Testované brzdy sú po novom modifikované, aby sa minimalizovalo riziko zranení, ku ktorým došlo v minulosti. Ani to však nepomohlo.

Owain Doull počas hromadného pádu na pretekoch v Abú Zabí zostal poriadne zaskočený. Len čo sa pozviechal, nestačil sa čudovať. Neveril vlastným očiam, keď zbadal totálne prerezanú topánku. Všetko pritom pripisuje za vinu práve kotúčovým brzdám.

Za nechceného vinníka označil nemeckého súpera Marcela Kittela, ktorý bol taktiež účastník pádu. Paradoxom je, že Kittel bol jediným závodníkom z pelotónu, ktorý tieto brzdy použil.

Oveľa hrozivejším incidentom bola nehoda na minuloročnom monumente Paríž-Roubaix, keď jedna z bŕzd na cudzom bicykli spôsobila Franciscovi Ventosovi z tímu Movistar hlbokú reznú ranu v spodnej časti ľavej nohy. Okamžite po tejto nehode bolo testovanie prerušené.

Slovenský fenomén Peter Sagan pred úspešnými víkendovými klasikami taktiež trénoval s kotúčovými brzdami, no na poslednú chvíľu si to rozmyslel a v Belgicku s nimi nenastúpil. Kotúčové brzdy sa považujú za oveľa účinnejšie, no zároveň predstavujú veľké riziko nebezpečných zranení. Funkcionárov tak po najnovšom incidente zrejme čakajú ďalšie debaty o ich pokračujúcom testovaní.


Tagy: Peter Sagan Marcel Kittel Owain Doull

Zdroj:
športky, SITA
Foto:
Koláž Športky, twitter

DISKUSIA