V najvyššej českej lige išlo o život: Nič si nepamätám, život mi zachránil súper!

Zranený Martin Berkovec opúšťa ihrisko na nosidlách
Zranený Martin Berkovec opúšťa ihrisko na nosidlách

PRAHA - Cez víkend sa v českej najvyššej futbalovej súťaži odohral nepríjemný moment medzi brankárom Bohemians Martinom Berkovcom a stopérom Slovácka Danielom Krchom. Po hroznej zrážke týchto dvoch hráčov stíchol celý štadión a obaja futbalisti zostali nehybne ležať na zemi.

Brankár Berkovec zniesol nepríjemnú zrážku o niečo horšie ako Krch. Na trávniku mu museli vyťahovať zapadnutý jazyk. Ihrisko opúšťal na nosidlách, pričom obaja hráči zamierili na vyšetrenie do Vinohradskej nemocnice. Hrdinom nešťastného incidentu bol reprezentant Toga Francis Koné, ktorý Barkovcovi zachránil život. Gólman si jeho čin pozrel neskôr zo záznamu.

"Po tom strete si už nič nepamätám. Viem, že som vybehol na loptu a chcel som ju odhlavičkovať a potom si už spomínam len na nemocnicu. Mám tam menší výpadok a asi sa mi to už nevráti. Videl som záznam. S Krchom sme išli po loptu a zrazili sme sa vo vzduchu vo veľkej rýchlosti. Dali sme do toho veľkú silu a bohužiaľ dopadlo to, ako to dopadlo," povedal brankár pražských Bohemians pre TV Nova.

"Jeho reakcia bola okamžitá a neviem koľko ľudí by sa takto zachovalo. Som veľmi rád, že tam bol a zachránil ma. Je to záchrana života a za to som mu veľmi vďačný. Uvidíme časom, či sa stretneme, ale najväčšie ďakujem si zaslúži hlavne on. Je ťažké ďakovať za život, pretože takto sa veľakrát neďakuje. Mám zlomený zub, narazenú kľúčnu kosť a nos. Dúfam, že sa vrátim čo najskôr, ale do najbližšieho zápasu to ešte určite nebude," dodal Berkovec. Ten by Koného rád v Prahe pozval na večeru, aby mu osobne ešte raz dodatočne poďakoval.

Samotný hrdina Koné berie celú situáciu pokorne a skromne: "Nie som doktor a popravde neviem čo sa stalo. Veľa ľudí hovorí, že treba čo najskôr vytiahnuť jazyk. Vyzeralo to zle."

 

Tagy: 1. FC Slovácko Daniel Krch Martin Berkovec Francis Koné FK Bohemians Praha 1905

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
športky
Foto:
bohemians.cz

DISKUSIA