Bývalý kanonier Chelsea o budúcnosti Ranieriho: Sme v kontakte, je plný života

Claudio Ranieri
Claudio Ranieri

LONDÝN - Claudio Ranieri napriek čerstvému vyhadzovu z Leicestru City deväť mesiacov od senzačného zisku anglického majstrovského titulu nezanevrie na trénerské remeslo a naďalej chce pôsobiť vo futbale, tvrdí holandský internacionál a bývalý zverenec tohto talianskeho kouča Jimmy Floyd Hasselbaink.

 "Viedol ma päť rokov a dodnes sme v kontakte. Hovoril som s ním aj po tom, čo prišiel o prácu. Prekvapilo ho to, lebo veril, že dokáže mužstvo zachrániť medzi elitou, ale chápe, ako to vo futbale chodí. Je však plný života a hovorí, že neskončil, takže chce pokračovať," prezradil 44-ročný Hasselbaink, ktorého Ranieri viedol v Atléticu Madrid aj FC Chelsea.

Nad zostupovou roklinou visiaci Leicester v prvom zápase po Ranieriho odchode zdolal v pondelok FC Liverpool 3:1. Podľa Hasselbainka však jedna lastovička ešte nerobí leto. "Je priskoro na vynášanie súdov, či Leicester urobil správne. Netreba sa hneď nechať uniesť, bol to len jeden zápas. Čaká ich ešte niekoľko ďalších, dôležitých - potom uvidíme. Stále sú v spodnej šestke a tesne nad zostupom. Dôležité je, aby pravidelne predvádzali výkony ako proti Liverpoolu," dodal rodák zo surinamského Paramariba Hasselbaink. Leicester je na 15. priečke tabuľky anglickej Premier League 2016/2017, od pásma zostupu ho delia iba dva body.


Tagy: Claudio Ranieri Jimmy Floyd Hasselbaink Leicester City CF

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR; Video: Digi Sport

DISKUSIA