Druhý najdlhší zápas histórie: Fanúšikovia odchádzali zo štadiónu po polnoci!

Hráči Vienna Capitals sa tešia z góluHráči Vienna Capitals sa tešia z gólu Zdroj: Facebook - Vienna Capitals

VIEDEŇ - Trvalo 104 minút, kým padlo rozhodnutie v zápase štvrťfinále play-off nadnárodnej hokejovej súťaže EBEL medzi tímami HC Innsbruck a Vienna Capitals. V treťom predĺžení napokon o triumfe hostí z Viedne 4:3 rozhodol kanadský útočník Taylor Vause.

Podľa webu súťaže to bol druhý najdlhší zápas v histórii Erste Bank Eishockey Liga (EBEL). K neplánovanému naťahovaniu času a popolnočnému koncu prispela aj výmena rozbitého plexiskla hneď na začiatku stretnutia, ktorá trvala 45 minút. V sérii hranej na štyri víťazstvá hokejisti z Viedne vedú 2:0. Doteraz najdlhší zápas EBEL evidovali z 13. marca 2015 medzi VSV (Eishockey-Club Villacher Sportverein) a Salzburgom, ktorý trval 111:39 min a zvíťazili v ňom hráči Salzburgu.

Viac o téme: HC Innsbruck Vienna Capitals Taylor Valuse