VIDEO Hráči Arsenalu na čele s Čechom v novej úlohe: Kopačky vymenili za píšťalky

Hráči Arsenalu Peter Čech, Olivier Giroud a Nacho Monreal v úlohe rozhodcovHráči Arsenalu Peter Čech, Olivier Giroud a Nacho Monreal v úlohe rozhodcov

LONDÝN - Brankár Petr Čech a jeho spoluhráči z Arsenalu útočník Olivier Giroud a obranca Nacho Monreal si vyskúšali rolu rozhodcu. Futbalisti londýnskeho celku v rámci akcie na podporu rešpektu k rozhodcom odpískali amatérsky zápas. Podľa bývalého rozhodcu Marka Halseyho si neviedli vôbec zle.

Čech, Giroud a Monreal sa postupne vystriedali ako v pozícii asistenta, tak v úlohe hlavného rozhodcu, v ktorej český gólman dokonca udelil červenú kartu za hranie rukou na čiare. "Pre hráča je príjemné postaviť sa na druhú stranu a vyskúšať si, ako náročné je riadiť zápasy," povedal bývalý český reprezentant. 

"Práca rozhodcov je veľmi náročná, pretože čelia obrovskému tlaku," dodal Čech, ktorého výkon ocenil aj Halsey, ktorý sa s ďalším bývalým rozhodcom anglickej ligy Glennom Turnerom zúčastnili stretnutia ako hráči. "Čech ukázal, že je vodcovský typ a vie sa vysporiadať s tlakom. Predviedol dve zásadné rozhodnutia a po jednom z nich bol dokonca jeden z hráčov vylúčený," vyhlásil Halsey. 

Cennú skúsenosť si odniesol aj Monreal. "Bolo to ťažké. Netušil som, ako veľkú zodpovednosť rozhodcovia majú. Počas jedinej sekundy musí urobiť rozhodnutie, ktoré je pre vývoj zápasu strašne dôležité," uviedol španielsky obranca.

Viac o téme: Olivier Giroud Arsenal Londýn Nacho Monreal Peter Čech
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Youtube.com; VIDEO: Youtube
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články