VIDEO Play-off KHL pokračuje bez Slovákov: Obhajca sa s čínskym celkom rozlúčil debaklom

Metallurg Magnitogorsk - Červená hviezda Kchun-lunMetallurg Magnitogorsk - Červená hviezda Kchun-lun Zdroj: metallurg.ru

OMSK - Obhajca titulu Metallurg Magnitogorsk vo štvrtok zvíťazil nad tímom Červená hviezda Kchun-lun 8:2 a zabezpečili si postup do semifinále play-off Kontinentálnej hokejovej ligy vo Východnej konferencii. V sérii hranej na štyri víťazstvá triumfoval 4:1.

Vyradenie čínskeho nováčika súťaže znamená, že boje o Gagarinov pohár budú pokračovať bez Slovákov. Útočníci Kchun-lunu Tomáš Marcinko a Martin Bakoš v ich poslednom vystúpení aktuálneho ročníka KHL nebodovali.

V úvodnom štvrtkovom súboji hráči Omska suverénne zdolali súperov z Vladivostoku 6:0. Domáci o hladkom víťazstve rozhodli tromi gólmi už v prvej tretine a v sérii sa ujali vedenia 3:2.

Barys Astana uspel na ľade Traktoru Čeľabinsk 2:1 po predĺžení. O víťazstve hostí rozhodol v 71. min kanadský center Martin St. Pierre. Astana vedie v sérii 3:2.

Výsledky štvrtkových stretnutí play-off Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) 2016/2017:

VÝCHODNÁ KONFERENCIA - štvrťfinále - piate zápasy (hrá sa na štyri víťazstvá):

Avangard Omsk - Admiral Vladivostok 6:0 (3:0, 2:0, 1:0) - stav série: 3:2
Góly: 6. Sobota, 14. Ahnelöv, 17. Meňšikov, 25. Booth, 37. Michejev, 42. Fajzullin

Metallurg Magnitogorsk - Červená hviezda Kchun-lun 8:2 (3:1, 2:0, 3:0) - konečný výsledok série 4:1
Góly: 6., 15. a 41. Zaripov, 10., 35. a 50. Jan Kovář, 26. Moziakin, 49. Kosov - 14. Taimi, 60. Alševskij

Traktor Čeľabinsk - Barys Astana 1:2 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1) - stav série 2:3
Góly: 30. Borodkin - 13. Puškariov, 71. St. Pierre