VIDEO Trenčín zdolal favorizované Košice, Nitra zvíťazila vo Zvolene po predĺžení

Marek Hecl a Andrej Šťastný z HK Dukla Trenčín Marek Hecl a Andrej Šťastný z HK Dukla Trenčín Zdroj: SITA

TRENČÍN - Hokejisti Trenčína zvíťazili pred vlastnými fanúšikmi nad hráčmi Košíc 3:0 v piatkovom stretnutí 50. kola slovenskej Tipsport ligy 2016/2017. Triumf "vojakov" zabezpečila prvá formácia centra Andreja Šťastného s krídlami Marekom Heclom a Marcelom Hossom.

Zápas Dukly, ktorá stále bojuje o miestenku do vyraďovacej časti súťaže, s tretími Košicami začal bleskovým gólom. Vyrazený puk medzi kruhy sa síce Heclovi nepodarilo trafiť, za to Šťastného strela bola namierená presne. Puku sa následne ujali hostia, Milý to skúšal blafákom, Klíma švihom z pravého kruhu. Obrovskú šancu zahodil Hričina, keď nevyužil odkrytú bránku pri strele sprava. Napriek tomu, že tempo hry celých 10 minút diktovali Košičania, o následnú zmenu skóre sa postarala Dukla – Šťastný našiel výborne postaveného Hecla a ten zakončil do prázdnej bránky. Tlak oceliarov pokračoval, na Voldena ale recept nájsť nevedeli.

V strednej časti začali domáci väčšmi hrýzť a dobýjať územie pred Habalom. Košičania sa ale nenechali zastrašiť a na svojho súpera použili rovnakú zbraň. Hra sa tak presúvala zo strany na stranu, osamotený Starosta neuspel pri strele spomedzi kruhov, Bartošovi nevyšiel teč Dudášovej delovky. V polovici dejstva sa museli hostia po prvý raz brániť, Habal si však dokázal poradiť s Heclovou strelou spomedzi kruhov a uspel aj pri Šťastného zakončení zblízka. Len o krátku chvíľu si v početnej výhode zahrali i oceliari, no ani nepokrytý Dudáš priamo pred bránkou neprekonal Voldena. V 36. minúte mohol ešte udrieť Bartoš, puk napokon nasmeroval len do domáceho gólmana.

Delovkou z ľavého kruhu odštartoval Hossa záverečnú časť, následne jeho spoluhráči vsadili na dôsledné bránenie. Situáciu im sťažilo vylúčenie Šveca, počas ktorého poslal Šoltés puk na ľavú žrď Hričinovi, no zníženie sa nekonalo. Košičania i naďalej tlačili, ale boli to paradoxne oni, kto inkasoval. Heclovi sa podarilo získať puk spopod Šťastného s Nagyom a zblízka prekonal Habala bekhendom. Hostia neuspeli ani v ďalšej presilovke, dokonca mohli inkasovať z hokejky Sádeckého, ktorý si trúfol na vysunutého gólmana. Do konca zápasu už ani jeden brankár puk spoza svojho chrbta nevyberal, z výhry 3:0 a hlavne z troch bodov sa tak tešili Trenčania.

HK Dukla Trenčín - HC Košice 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Góly: 1. A. Šťastný (M. Hecl, Marcel Hossa), 10. M. Hecl (A. Šťastný, Marcel Hossa), 51. M.Hecl (A. Šťastný)
Vylúčení: 3:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0 rozhodovali: Adamec, J. Konc - Gegáň, Krajčík, 2459 divákov

Zostavy:
Trenčín: Volden - Drgoň, T. Starosta, Holenda, Pavúk, Hatala, Bohunický, Pač, Trška - M. Hecl, A. Šťastný, Marcel Hossa - J. Ručkay, J. Švec, Sojčík - Štumpf, Sádecký, J. Gašparovič - Denis Hudec, Pataky, Ján Pardavý ml.
Košice: Habal - Šmach, M. Dudáš, J. Vašíček, E. Šedivý, Jankovič, Matejka, Deyl, Koch - L. Nagy, Suja, Spilar - Tibor Varga, Jenčík, Bicek - J. Milý, Boltun, Hričina - P. Bartoš, T. Klíma, Šoltés

Nové Zámky doma zdolali Poprad

Nové Zámky na vlastnom ľade zdolali Poprad 4:1 v piatkovom stretnutí 50. kole slovenskej hokejovej Tipsport ligy 2016/20107. Nováčik rozhodol o troch bodoch v prvých dvoch tretinách. Na gól Marka Drtinu z úvodného dejstva nadviazali v strednej časti Nick McParland a Jake Cardwell. Hostia síce skorigovali zásluhou Lukáša Hvilu, no posledné slovo patrilo domácim - na konečných 4:1 upravil Marek Dubec. V záverečnej tretine sa už stav nezmenil. Poprad prehral v treťom zápase po sebe a figuruje na 6. mieste v ligovej tabuľke, Nové Zámky sú na 8. mieste zaručujúcom účasť v play-off s náskokom 5 bodov na deviaty Trenčín.

HC Nové Zámky - HK Poprad 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)
Góly: 16. Drtina (Cardwell, M. Paulovič), 22. McParland (Makovský), 24. Cardwell (Saarinen, Kytnár), 37. Dubec (P. Maier, Dominik Rehák) - 35. L. Hvila (Troliga)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0 rozhodovali: Baluška, D. Konc - Výleta, Tvrdoň

Zostavy:
Nové Zámky: Lundström - Cardwell, Drtina, P. Maier, Sandgren, Denis Rehák, Makovský, Tábi, Sucharda - M. Paulovič, Kytnár, Saarinen - Kučkin, Š. Novotný, Hujsa - Čaládi, J. Svoboda, McParland - Fábry, Dominik Rehák, Dubec
Poprad: Fokin (24. Šúrek) - Š. Fabian, Guľajev, Ibragimov, Davydov, Dinda, R. Suchý, A. Ježek, Lubor Pokovič - Lichanec, Zagrapan, Henderson - Matúš Paločko, Bjalončík, Kroták - P. Svitana, Mlynarovič, Štrauch - Troliga, Murček, L. Hvial

Banská Bystrica si poradila s Liptovským Mikulášom

Hokejisti Banskej Bystrice zdolali hráčov domáceho Liptovského Mikuláša 4:2 v piatkovom stretnutí 50. kola slovenskej Tipsport ligy 2016/2017. Hostia zásahmi Tomáša Surového a Brocka Higgsa viedli 2:0, no za Liptákov skorigoval Vladimír Vybíral a v úvode tretej tretiny vyrovnal Matúš Sukeľ. O triumfe "baranov" rozhodol druhým gólom v zápase Higgs, ktorému prihrával navrátilec v zostave Michal Handzuš. Na konečných 4:2 pre hostí uzavrel skóre duelu obranca Michal Sersen. Úradujúci vicemajster z Banskej Bystrice uspel v desiatom ligovom zápase po sebe a potvrdil vedúce postavenie v tabuľke súťaže, nováčik Liptovský Mikuláš je posledný.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Góly: 34. Vybíral (Cibák, Bagin), 42. M. Sukeľ (J. Sukeľ, M. Uram) - 9. T. Surový (Hickmott, Kubka), 33. Higgs (I. Majeský), 48. Higgs (Handzuš, Skalický), 55. Sersen (Higgs)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff, Jura - Korba, Riš, 1310 divákov

Zostavy:
Liptovský Mikuláš: Križan - Stehlík, P. Luža, Mezovský, T. Nádašdi, Burzala, Bagin, M. Moravčík, Kadlubiak - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - J. Sukeľ, M. Sukeľ, M. Uram -  Vybíral, Cibák, Lištiak - A. Laco, Piatka, Kabáč
Banská Bystrica: Bacashihua - Wishart, Maione, Kubka, Sersen, J. Carlsson, V. Mihálik, I. Majeský, Rosandič - Buc, T. Surový, Hickmott - Kafka, Bortňák, Lunter - Handzuš, Higgs, Skalický - Lamper, M. Češík, Matoušek

Nitra získala vo Zvolene dva body, zvíťazila po predĺžení

Zvolen na vlastnom ľade podľahol Nitre 2:3 po predĺžení v piatkovom stretnutí 50. kola slovenskej hokejovej Tipsport ligy 2016/2017. Domáci gólom Pavla Klhůfka vyhrávali 1:0, no hostia zásahmi Michala Krištofa a Miroslava Pupáka otočili na 2:1. V záverečnom dejstve Bruno Mráz poslal duel do predĺženia, v ktorom presilovkovým gólom rozhodol o víťazstve Nitry Pupák. "Corgoni" figurujú na druhom mieste ligovej tabuľky, Zvolen je na 5. priečke.

HKM Zvolen - HK Nitra 2:3 po predĺžení (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)
Góly: 19. Klhůfek (B. Mráz, L. Novák), 42. B. Mráz (Klhůfek, L. Novák) - 36. Krištof (J. Štefanka, M. Tvrdoň), 41. Pupák, 64. Pupák (M. Tvrdoň)
Vylúčení: 8:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Jonák, Goga - Kollár, Smrek, 1690 divákov

Zostavy:
Zvolen: M. Šimko - Andersons, M. Novák, T. Valenta, Hraško, Plechanov, Habšuda, Jakubík, J. Homer - P. Zuzin, Puliš, Lušňák - L. Novák, B. Mráz, Klhůfek - Matis, L. Jurík, S. Petráš - Jurák, Síkela, Dubeň
Nitra: Hartzell - Ordzovenský, Milam, Mezei, Pupák, M. Versteeg, Meland, F. Kuzma, Korím - Cope, Marek Slovák, Blackwater - H. Ručkay, Krištof, M. Tvrdoň - Šille, J. Šiška, Macík - Bajtek, L. Paukovček, J. Štefanka

Viac o téme: HC Košice HKM Zvolen HK Nitra HK Dukla Trenčín
  • Zdroj: TASR, SITA