Koniec nádejí pre Michalovce: Detva postúpila do finále a zabojuje o Tipsport ligu

Detva postúpila do finále, koniec nádejí pre MichalovceDetva postúpila do finále, koniec nádejí pre Michalovce Zdroj: prvaliga.sk

DETVA - Hokejisti Detvy zvíťazili 4:1 nad Michalovcami v piatkovom piatom zápase semifinále play-off Budiš I. ligy 2016/2017 a postúpili do finále vyraďovacej časti. Zároveň si vybojovali účasť v play-out Tipsport ligy, v ktorej budú po boku Skalice bojovať o účasť v najvyššej súťaži.

Domáci sa ujali vedenia v 6. min presným zásahom Frederika Fekiača a o štyri minúty neskôr pridal gólovú poistku Jakub Žilka. Za hostí síce v 17. min skorigoval Radovan Cútt, no triumf Detvy spečatili v III. tretine Tomášovia Török a Škvaridlo. Detva a Skalica budú v play-out Tipsport ligy 2016/2017 hrať s deviatym a desiatym tímom najvyššej súťaže po základnej časti.

Hokej - Budiš I. liga - play-off - semifinále - piaty zápas (hralo sa na tri víťazstvá) - piatok:

HC 07 Orin Detva - HK Dukla Michalovce 4:1 (2:1, 0:0, 2:0) - konečný výsledok série: 3:2, Detva postúpila do finále
Góly: 6. F. Fekiač, 10. J. Žilka, 48. T. Török, 60. Škvaridlo - 17. Cútt, 1400 divákov

Viac o téme: HC 07 Orin Detva HK Dukla Michalovce