VIDEO Česká atlétka prehovorila o hororovom páde: Príšerná nemocnica a viacero zranení

Denisa Rosolová
Denisa Rosolová

BELEHRAD - Atlétka Denisa Rosolová nosí po piatkovom ťažkom páde na halových majstrovstvách Európy spevňujúci golier na krku, ale inak je v poriadku a v dobrej nálade. Prestala ju bolieť hlava a priznala, že si časť pádu nepamätá. Do belehradskej Kombank Areny dnes prišla fandiť priateľovi, Adamovi Sebastianovi Helceletovi.

"Našťastie som sa z toho vyspala, hlava nebolí, čo je najdôležitejšie. Včera to bolo dosť drsné," rozprávala Rosolová novinárom. Spevňujúci golier bude mať do tej doby, než ju prestane bolieť krk. "Dnes už sa ozývajú boliestky, ktoré včera neboli. Mám dosť zodranú ruku, začalo ma bolieť rameno, cítim koleno. Ale myslím, že to bude v pohode," verila.

Rosolová spadla za cieľom prvého kola pri vbehu k vnútornej dráhe, kedy jej Floria Gueiová z Francúzska natlačila lakťom k mantinelu, kde ju zozadu nechtiac podkopla Írka Phil Healyová. Rosolová tvrdo spadla a narazila okrem iného aj hlavou do obrubníka. Z plochy ju lekári odniesli na nosidlách.

"Vôbec neviem, ako sa to zomlelo. Akurát som vedela, že idem prvá dopredu, že budem prvá pri mantineli, nakoniec som bola prvá na mantineli," snažila sa žartovať už v dobrej nálade. Po páde nevnímala. "Viem, že sa okolo zoskupilo veľa ľudí, ale začala som poriadne vnímať asi až po pätnástich minútach v nemocnici, pamätám si skôr útržky," prezradila.

Strach mala najmä o rebrá, lebo sa po páde nemohla nadýchnuť. "Bála som sa, že je niečo roztrieštené, čo sa našťastie nepreukázalo, len to bolí," uviedla. "Naštvala ma tá pani, ktorá ma ťahala z dráhy preč. Ja viem, že to boli preteky, ale ja som bola celá boľavá, nevnímala som, nemohla som sa nadýchnuť a ona ma chytila ​​za ruku a ťahala ma z dráhy preč, čo bolo trochu drsné. Potom už som bola rada, že len ležím," opisovala.

Na záznam pádu sa v televízii pozrela až dnes ráno. Súperky z pádu neobviňuje, dnes sa dokonca stretla s Dánkou Sarou Petersenovou, ktorá pri páde bola. "Je to hala, stane sa to. Vedela som, že do semifinále nepostúpim, tak som nechcela ani podávať protest. Bolo by to z mojej strany zbytočné. Súperky mi písali, takže všetko v pohode," uviedla.

Zážitok si priniesla ale aj z nemocnice. Personál bol síce ochotný a kvalifikovaný, ale vybavenie bolo vraj snáď z päťdesiatych rokov. "Možno ešte z vojny alebo ešte staršie," čudovala sa. "Bola som rada, keď som sa vrátila na hotel a bola v pohode. Veľmi sa mi tam nepáčilo. Môžeme byť radi, že v Česku máme takú starostlivosť," porovnala.


Tagy: Denisa Rosolová

Zdroj:
ČTK
Foto:
facebook; Video: Youtube

DISKUSIA