VIDEO Messi je proste fenomén: Pri deštrukcii súpera opäť predviedol svoju genialitu!

Lionel Messi a Neymar oslavujú gól BarcelonyLionel Messi a Neymar oslavujú gól Barcelony Zdroj: SITA

BARCELONA - Futbalisti FC Barcelona deklasovali na domácom Nou Campe Celtu Vigo 5:0 a opäť sa vrátili na španielsky trón o bod pred Real Madrid. Ústrednou postavou večera nebol nikto iný ako fenomenálny argentínsky klenot Lionel Messi, ktorého bolo plné ihrisko a malý veľký hráč opäť raz preukázal veľký kusisko svojej geniality.

V zápase sa prezentoval dvomi peknými gólmi a k skvelému výkonu pridal aj dve asistencie. Argentínsky útočník najprv v 24. minúte otvoril skóre po bravúrnom 40 metrovom sóle, keď presne po zemi zamieril ľavačkou ku pravej tyčke. Pre Messiho to bol presne 39. gól v 39 zápase!

V 64. minúte sa pohral s obranou súpera a medzi nohy obrancu do protipohybu brankára zvýšil na 5:0, čo bol jeho 23. ligový zásah v sezóne.

Medzitým vysunul do efektného gólového zakončenia Neymara (2:0), potom v 57. minúte prepálil brankára hostí Ivan Rakitič (3:0) a v 61. minúte sa po centri Messiho zapísal do streleckej listiny aj Samuel Umtiti. Barcelona má jednobodový náskok na Real, ten má ale o zápas menej.

Viac o téme: Lionel Messi FC Barcelona Celta de Vigo
  • Zdroj: športky, SITA