Kuzminová namiesto testu olympijskej trate na sústredení v Tatrách: Robím všetko, čo sa len dá

Anastasia Kuzminová
Anastasia Kuzminová

Slovenská biatlonová reprezentantka Anastasia Kuzminová po opätovných zdravotných problémoch spred mesiaca vynechala aktuálne podujatie Svetového pohára v Pjongčangu a pripravuje sa na záverečné dve kolá seriálu, ktoré sa uskutočnia vo fínskom Kontiolahti (8. - 12. marca) a nórskom Osle-Holmenkollene (17. - 19. marca).

"Zatiaľ čo ostatní testujú olympijské trate v Kórei, ja mám za sebou sústredenie v Tatrách a o pár dní cestujem na sever. Verím, že moja imunita to zvládne... Lebo strava, spánok, pohyb... Robím všetko, čo sa len dá," uviedla na facebooku Kuzminová.

Tridsaťdvaročná rodáčka z Ťumeňa bola na februárových MS v Hochfilzene nádejne ôsma v šprinte, následne skončila trinásta v stíhačke, vytrvalostné preteky vynechala a musela sa uspokojiť s dvadsiatou druhou pozíciou v "mass-štarte". Z doterajších ôsmich podujatí zarátaných do Svetového pohára 2016/2017 štartovala dvojnásobná zlatá medailistka zo ZOH Kuzminová iba v slovinskej Pokljuke, nemeckom Ruhpoldingu a na spomenutých majstrovstvách sveta. Maximom zatiaľ pre ňu v rámci návratovej sezóny po materskej prestávke je šieste miesto z rýchlostných pretekov v Pokljuke.


Tagy: Anastasia Kuzminová

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA