Boj o svetovú skupinu prebehne na antuke: Pomôže Slovensku aj Dominika Cibulková?

Víťazný fedcupový tím Slovenska, sprava kapitán Matej Lipták, Jana Čepelová, Rebecca Šramková, Anna Karolína Schmiedlová a Daniela Hantuchová
Víťazný fedcupový tím Slovenska, sprava kapitán Matej Lipták, Jana Čepelová, Rebecca Šramková, Anna Karolína Schmiedlová a Daniela Hantuchová

BRATISLAVA - Slovenské tenistky odohrajú barážový zápas o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie proti Holandsku na antuke v bratislavskom NTC (22. - 23. apríla). Predbežné začiatky, ktoré ešte musí schváliť ITF, sú plánované na oba dni od 13.00 h.

"Po rozhovoroch s kapitánom tímu Matejom Liptákom a hráčkami padlo rozhodnutie, že zápas s Holandskom sa uskutoční na antuke pod zatiahnutou strechou Aegon arény. Dievčatá prejavili záujem hrať aj niekde inde ako v Bratislave, momentálne to však nie je možné zrealizovať, pretože v košickej Steel aréne bude v apríli prebiehať hokejová extraliga," povedal generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu (STZ) Igor Moška.

Slovenská jednotka Dominika Cibulková po skončení Australian Open oznámila, že v tomto roku Fed Cup vynechá a sústredí sa na individuálny turnajový program. Moška však verí, že jej rozhodnutie ešte nie je konečné: "S Dominikou som už hovoril pred jej odchodom na turnaj do Indian Wells. Všetko je otvorené, definitíva bude známa desať dní pred zápasom s Holandskom, keď musia kapitáni oznámiť nominácie. Bolo by skvelé, keby sme proti Holandsku nastúpili v plnej sile."

Liptákove zverenky vo februárovom dueli 1. kola II. svetovej skupiny nečakane zvíťazili na pôde Talianska 3:2. Hrdinkou sa stala fedcupová debutantka Rebecca Šramková, ktorá vyhrala obe dvojhry, tretí bod pridala skúsená Daniela Hantuchová. Vo fedcupovej histórii pôjde o štvrtú konfrontáciu oboch krajín, "Oranjes" vedú vo vzájomnej bilancii 2:1.

Slovenky majú Holanďankám čo vracať, v roku 2015 s nimi prehrali na antuke v Apeldoorne 1:4. Arantxa Rusová vybojovala v singloch dva body, tretí pridala holandská jednotka Kiki Bertensová. Holanďanky v druhý februárový víkend prehrali v 1. kole svetovej skupiny na harde v Minsku s domácim Bieloruskom 1:4. Vlani postúpilo družstvo pod taktovkou Paula Haarhuisa až do semifinále prestížnej súťaže.


Tagy: Dominika Cibulková Slovensko Igor Moška Rebecca Šramková

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR

DISKUSIA