Banská Bystrica potvrdila, že na Martin to vie: Hostia sa na ľade favorita nezmohli ani na gól

Brock Higgs (vľavo dole) z HC ´05 iClinic Banská Bystrica a Arturs Salija (vpravo hore) z MHC MartinBrock Higgs (vľavo dole) z HC ´05 iClinic Banská Bystrica a Arturs Salija (vpravo hore) z MHC Martin Zdroj: SITA

BANSKÁ BYSTRICA - Hokejisti Banskej Bystrice v pondelkovej dohrávke 49. kola najvyššej hokejovej súťaže Tipsport ligy zdolali hráčov Martina 4:0. Bystričania potvrdili výbornú vzájomnú bilanciu v tejto sezóne, vyhrali nad Martinčanmi päťkrát a neuspeli iba raz. Líder Tipsport ligy natiahol šnúru víťazných zápasov na číslo 12. Hráči Martina nevyužili šancu potvrdiť účasť v play-of, na to potrebovali víťazstvo. Tri kolá pred koncom základnej časti sa nachádzajú na siedmom mieste ligovej tabuľky s osembodovým náskokom na deviaty Trenčín.

V dohrávke 49. kola, ktorú spôsobila porucha na chladiacom zariadení, líder tabuľky síce trochu pomalšie, no s prevahou dokorčuľoval za trojbodovým víťazstvom a zvýšil si tak v tabuľke odstup už na osem bodov. Spočiatku sa len pomalšie rozohrieval, pribrzdili ho aj dve oslabenia, keď však Lunter v 16. min pohotovou strelou pomedzi nohy brankára Corbeila otvoril skóre, zápas už mal odvtedy pevne vo svojich rukách. Občas sa stalo, že sa Martinčania nevedeli dostať zo svojej obrannej tretiny a museli použiť krajný spôsob v podobe zakázaných uvoľnení, aby si aspoň trochu vydýchli.

Druhá tretina patrila Matouškovi s dvoma gólmi, v 22. min strelil prvý zblízka po dorážke do odkrytej bránky, v 38. min pridal ďalší opäť po dorážke a keby v 32. min Rosandič v presilovke a v 40. min Higgs využili tutovky, 'barani' by dohrávali zápas viac exhibične.

Nenechajte si ujsť MS mladíkov do 18 rokov, v Poprade a Spišskej Novej Vsi! Lístky si môžete zakúpiť priamo TU!

V tretej tretine ešte tlela pre hostí malá nádej, to by však museli streliť pomerne rýchlo aspoň jeden gól. Na Lawsona ale nevyzreli, najvážnejšie ho v celom zápase vyskúšali dvakrát v presilovkách, v 4. min Varga, v 5. Markovič, v 17. ho neprekonal na dvakrát ani Rapáč a domáci si poľahky predĺžili víťaznú sériu na 12 zápasov. Navyše Lunter ešte stihol v 54. min bombou pod žŕdku prifarbiť skóre na jednoznačný rozdiel.

HC'05 iClinic B. Bystrica - MHC Martin 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Góly: 16. Lunter, 22. Matoušek (Kubka, Sersen), 38. Matoušek (Češík, Lamper), 54. Lunter (Češík, Gründling). Rozhodcovia Müllner, D. Konc - Gajan, Gavalier, vylúčení 4:4, presilovky 0:0, v oslabení 0:0, 2567 divákov.

HC'05 iClinic B. Bystrica: Lawson - Carlsson, Mihálik, Kubka, Sersen, Wishart, Maione, Gründling, Rosandič - Handzuš, Higgs, Skalický - Lamper, Češík, Matoušek -  Truchno, Surový, Hickmott - Kafka, Bortňák, Lunter

MHC Martin: Corbeil - Bačík, Kozák, Tabaček, Brňák, Pacalaj, Pulli, Dvořák, Salija - Korostin, Galamboš, Varga - Markovič, Heizer, Koyš - Rapáč, Dlouhý, Surovka - Dírer, Pokrivčák, Rzavský

Viac o téme: MHC Martin HC ´05 iClinic Banská Bystrica