Detva o krok bližšie k vytúženému triumfu: Skalica v prvom finále nemala nárok

Víťazné oslavy hokejistov HC 07 Orin DetvaVíťazné oslavy hokejistov HC 07 Orin Detva Zdroj: facebook HC 07 Orin Detva

DETVA - Úvodné finále hokejovej Budiš I. ligy vyznelo pre Detvu, ktorá na domácom ľade zdolala Skalicu 5:2. Dva góly víťazného tímu strelil Rastislav Gašpar, ďalšie pridali Tomáš Török, Tomáš Škvaridlo a Ivan Zorvan.

Úvodný finálový duel bol najmä v prvý dvoch tretinách jasne v réžii domácich hokejistov. Tí počas 40 minút vyslali na súpera až 39 striel, pričom na ich bránku smerovalo 17. Skóre otvoril v 19. minúte Gašpar a ten istý hráč zvýšil v 22. aj na 2:0. V 33. minúte pridal tretí presný zásah Török, ktorý vo vlastnom oslabení ušiel obrane hostí a prekonal Petríka - 3:0. Vedenie poistil 16 sekúnd po druhej prestávke Škvaridlo a až po tom sa dostali k slovu aj hráči Skalice. V 44. minúte znížil počas presilovky Horváth a o minútu neskôr upravil na 2:4 Kňazev. Hostia sa však už bližšie nedostali a v 59. minúte inkasovali piaty gól.

HC 07 Orin Detva - HK Skalica 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
Góly: 19. Gašpar (Škvaridlo, Sládok), 22. Gašpar (V. Fekiač), 33. Török (V. Fekiač), 41. Škvaridlo (Sládok, F. Fekiač), 59. Zorvan (Srnka, Říha) - 44. Horváth (Vereš, Škápik), 45. Kňazev (Hluch, Mikéska). Rozhodovali: Stano, Mĺkvy - Drblík, Šefčík, vylúčení: 6:6, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, 730 divákov

HC 07 Orin Detva: Orčík – F. Fekiač, Sládok, Gachulinec, Šimon, Valjent, Zorvan, Mačkovič, Šedivý – Škvardilo, V. Fekiač, Gašpar – Török, Petro, Žilka – Poliaček, Srnka, Říha – Videlka, Huňady, Hrušík

HK Skalica: Petrík – Škápik, Horváth, Kukliš, Drahorád, Mikéska, Pavešič, Krýdl, Hílek – A. Kotzman, Vereš, Petráš – Hluch, Kučera, Kňazev – P. Kotzman, Brodek, Dvonč – Halabrín, Romančík, Janáč

Viac o téme: HC 07 Orin Detva Budiš I. liga HK Skalica