VIDEO Hamšík poslal asistenciou Neapol do vedenia: Na postup cez Real to nestačilo

Marek Hamšík Marek Hamšík Zdroj: SITA

NEAPOL - Futbalisti Realu Madrid a Bayernu Mníchov sa stali prvými účastníkmi štvrťfinále Ligy majstrov 2016/2017. Španielsky obhajca a rekordný 11-násobný držiteľ trofeje vyradil v osemfinále SSC Neapol v zostave so slovenským kapitánom Marekom Hamšíkom.

Po domácom triumfe 3:1 dokázali zverenci trénera Zinedina Zidana zvíťaziť rovnakým výsledkom aj v utorkovej odvete na pôde talianskeho súpera. Prehrávali síce po góle Driesa Mertensa, ktorému poslal finálnu prihrávku Hamšík, lenže po zmene strán dvakrát v rýchlom slede zaúradoval kapitán "bieleho baletu" Sergio Ramos. Najskôr sa postaral o vyrovnanie a v 57. minúte si jeho hlavičku tečoval do vlastnej siete Mertens. V nadstavenom čase spečatil výhru Realu striedajúci Alvaro Morata.

Neapol začal aktívne a snažil sa kombinačnou hrou dostať španielskeho súpera pod tlak. V 3. minúte na seba prvýkrát upútal pozornosť Hamšík, ale v pokutovom území bol prikrátky na Ghoulamov center. Hráči Realu mali problémy s vysokým napádaním a na ich strane sa množili ľahké straty lôpt. Po jednej z nich sa zastreľoval Hamšík, ktorý však slabým pokusom neohrozil bránu. V 24. minúte sa už menilo skóre, keď Mertens po presne načasovanej prihrávke Hamšíka prepálil krížnou strelou Navasa - 1:0. O päť minút mohol vyrovnať Ronaldo, ktorý obišiel dvoch obrancov i brankára, ale nezvládol koncovku a jeho strelu zastavila žrď. V 38. minúte pomohla konštrukcia brány aj hosťom po strele Mertensa. V závere úvodného dejstva sa v dvoch pološanciach ocitol aktivitou hýriaci Hamšík, ale ďalší gól nepridal. V 52. minúte si Ramos najvyššie vyskočil na roh Kroosa, ktorému predchádzala Hamšíkova nepresná prihrávka a strata lopty, a efektnou hlavičkou vyrovnal - 1:1. O päť minút sa stopér a kapitán Realu dokázal znova dostať do výhodnej palebnej pozície a hlavou posadil Real na postupového koňa - 1:2. Dva zlepené góly otupili aktivitu SSC, ktorý už nedokázal nič vymyslieť, v nadstavenom čase dokonca inkasoval z kopačky Moratu.

Viac o téme: Real Madrid Marek Hamšík SSC Neapol
  • Zdroj: športky, TASR