VIDEO Bayern sfúkol Arsenal aj v Londýne: Bavori gólostrojom ponížili súpera

Robert LewandowskiRobert Lewandowski Zdroj: SITA

LONDÝN - Bayern Mníchov a Real Madrid sa stali prvými štvrťfinalistami futbalovej Ligy majstrov 2016/2017. "Bavori" v utorňajšej odvete osemfinále proti Arsenalu triumfovali v Londýne jednoznačne 5:1, teda zhodou okolností rovnako ako v prvej časti tejto konfrontácie.

ayern vstupoval do odvety s komfortným štvorgólovým náskokom, ale bez potrestaného Lahma. V 11. minúte Neuer dobre zasiahol pred nabiehajúcim Walcottom a gólom sa neskončila ani tutovka Girouda, ktorý po rohu predskočil Hummelsa a poslal loptu hlavou do bočnej žrde. "Kanonieri" sa za aktivitu dočkali odmeny v podobe prvého gólu v 20. minúte po individuálnej akcii Walcotta zakončenej delovkou pod brvno - 1:0. V 34. minúte sa autor otváracieho zásahu dostal do ďalšej nebezpečnej situácie, ale rozvlnil len bočnú sieť. Na opačnej strane bol blízko k vyrovnaniu Lewandowski, ale jeho volej letel tesne mimo brány. V 48. minúte dostal Giroud ideálny center, ale úplne voľný na malom vápne nedokázal usmerniť loptu do siete. V 53. minúte hlavný rozhodca Sidiropoulos posúdil zákrok Koscielneho na Lewandowského ako nedovolený, francúzskemu stopérovi Arsenalu za následné protesty dokonca udelil druhú žltú kartu a poslal ho pod sprchy. Dvojitý trest pre Arsenal spečatil Lewandowski, ktorý z jedenástky vyrovnal - 1:1. Po hodine hry mal plné ruky práce Ospina, ale Martinez a Lewandowski si na ňom vylámali zuby. V 68. minúte bol však prikrátky na strelu Robbena - 1:2. Bavori to nezabalili a ponížili súpera ďalšími tromi gólmi.

Arsenal Londýn - Bayern Mníchov 1:5 (1:0)
Góly: 20. Walcott - 55. Lewandowski (z 11 m), 68. Robben, 78. Costa, 80. a 85. Vidal. Rozhodoval: Sidiropoulos (Gr.), ŽK: Walcott, Koscielny, Oxlade-Chamberlain, Xhaka - Alaba, Martinez, ČK: 54. Koscielny po druhej ŽK
/prvý zápas 1:5, Bayern Mníchov postúpil do štvrťfinále/

zostavy a striedania:
Arsenal: Ospina - Bellerin, Mustafi, Koscielny, Monreal - Oxlade-Chamberlain, Xhaka, Ramsey (72. Coquelin) - Walcott, Giroud (72. Özil), Sanchez (72. Perez)

Bayern: Neuer - Rafinha, Martinez, Hummels, Alaba - Vidal, Alonso - Robben (71. Costa), Alcantara (79. Sanches), Ribery (79. Kimmich) - Lewandowski

Viac o téme: Bayern Mníchov Arsenal Londýn
  • Zdroj: TASR, SITA