Na Kližana čaká talentovaný mladík: Víťaza preverí autor čistého hetriku na antuke

Slovenský reprezentant Martin Kližan
Slovenský reprezentant Martin Kližan

INDIAN WELLS - Brazílčan Thiago Monteiro bude súperom slovenského tenistu Martina Kližana v ľaváckom derby 1. kola hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ATP World Tour Masters 1000 BNP Paribas Open v kalifornskom Indian Wells (9. - 19. marca, dotácia 7 913 405 USD, tvrdý povrch Plexipave).

Rozhodol o tom utorňajší žreb. Postupujúci vyzve v 2. kole Pabla Cuevasa nasadeného ako dvadsiateho siedmeho. Uruguajčan nastúpi po pondelňajšom zavŕšení čistého hetriku na antuke v brazílskom Sao Paule, takže bude mať málo času na presun, oddych a adaptáciu na iný povrch.

Z kvalifikácie sa môže ku krajanovi pridať Norbert Gombos. V stredajšom finálovom 2. kole bude nie pred 21.00 h SEČ čeliť Kolumbijčanovi Santiagovi Giraldovi, s ktorým nemá spoločnú zápasovú minulosť.

Ani 27-ročný Bratislavčan Kližan (66.) ešte s 22-ročným Monteirom nehral. Brazílčan figuruje na 77. pozícii v singlovom renkingu, zatiaľ nebol nad 74. miestom. Zverenec Martina Hromeca má za sebou tri pokusy v Indian Wells, ani raz sa nedostal za 2. kolo. Vlani v ňom za stavu 3:5 odstúpil zo súboja so Španielom Fernandom Verdascom pre problémy s nohou a potom pauzoval do konca mája.


Tagy: Martin Kližan Thiago Monteiro

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA