Český brankár tuší koniec v NHL: Tu už dlhšie nebudem a tímy sa o mňa biť nebudú

Ondřej Pavelec
Ondřej Pavelec

WINNIPEG - Hokejový brankár Ondřej Pavelec je po operácii kolena a v tejto sezóne už možno za Winnipeg chytať nebude. Dvadsaťdeväťročný gólman v NHL nastúpil naposledy pred mesiacom, kedy sa zranil. Pôvodne nemalo ísť o vážne zranenie, nakoniec však musel majster sveta z roku 2010 na operáciu.

"Všetko išlo dobre. U hráčov je následná pauza dva až tri týždne, ale on je brankár, takže ťažko povedať, ako dlho bude chýbať. Môžu to byť dva týždne, no môžu byť až štyri," povedal tréner Paul Maurice.

Pavelec počíta skôr s tým, že v tejto sezóne už chytať nebude. "Už to vyzeralo, že sa vrátim a zrazu prišla operácia. Nemôžem povedať, že sezóna končí, ale pre brankára je tá doba rekonvalescencie dlhšia ako pre hráčov. U hráčov je to dva až štyri týždne, u brankára o niečo dlhšie," uviedol kladniansky odchovanec.

Základná časť NHL sa končí za mesiac. Pre Pavelca je to ďalšia zlá správa v sezóne, ktorá pre neho rozhodne nie je ideálna. Na začiatku ročníka ho Jets poslali na farmu a rozhodli sa staviť na dvojicu Connor Hellebuyck, Michael Hutchinson. V polovici januára však českého gólmana, ktorému po sezóne s klubom skončí zmluva, povolali späť. V následných ôsmich zápasoch pomohol Pavelec tímu k štyrom výhram a v dueli proti Minnesote sa zranil.

Ak sa nestihne uzdraviť do konca sezóny, je možné, že zápas proti Minnesote bol jeho posledným vo Winnipegu, kde bol od roku 2011 jednotkou. "Počkal by som na to, až to bude definitívne, a potom vám odpoviem," povedal Maurice na otázku, či sa Pavelec po sezóne stane voľným hráčom a klub opustí.

Účastník septembrového Svetového pohára má ale jasno. "Nemyslím, že by som tu pokračoval. Som tu šesť rokov a asi tu už ďalej nebudem," povedal Pavelec. V NHL by rád pokračoval, ale je mu jasné, že to bude zložité. "Asi rozhodne aj to, ako bude vyzerať koleno. Ak budem pokračovať, je jasné, že priorita je NHL. Už som to aj niekde hovoril, ak by som chcel končiť kariéru, tak v NHL," uviedol.

Pokračovať by mohol napríklad aj vo Vegas, kde by sa mu páčilo: "Mám to tam rád, mesto sa mi veľmi páči, u fanúšikov to bude mať úspech. Ale som realista. Nemyslím, že sa o mňa budú tímy biť, hlavne keď budú mať na výber," tuší Ondřej Pavelec.


Tagy: Ondřej Pavelec Winnipeg Jets Paul Maurice

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
ČTK, športky
Foto:
SITA

DISKUSIA