VIDEO Rusi chcú zlegalizovať nový brutálny šport: Chuligáni, krv a zlomeniny!

Súboje futbalových chuligánov TFC
Súboje futbalových chuligánov TFC

MOSKVA - Ruskí futbaloví chuligáni sú známi na celom svete. Svoju povesť potvrdili aj na minuloročnom európskom šampionáte vo Francúzsku, kde vyvolali mnoho výtržností a nepokojov. Európska futbalová únia UEFA vtedy udelila ruskej reprezentácii 150-tisícovú pokutu a podmienečné vylúčenie z turnaja. Ruský poslanec Igor Lebedev si myslí, že najlepším riešením by bolo zlegalizovanie bitiek futbalových fanúšikov.

Podľa jeho názoru by sa z týchto súbojov mohol urobiť nový šport, ktorý by sa zaradil medzi ostatné bojové súťaže ako napríklad populárne UFC. Lebedev je toho názoru, že takýmto opatrením by sa mohlo dostať násilie preč zo štadiónov. Nápad sa stretol s pozitívnou odozvou, ale aj s posmechom.
 
"Agresívnych priaznivcov by to mohlo pokojnou cestou odviesť preč zo štadiónov. Takto by sa mohli s anglickými fanúšikmi stretnúť v konkrétnom čase na štadióne, kde by si to férovo rozdali," povedal ruský poslanec.
 
Podobný nápad už v Európe existuje a volá sa TFC (Team Fighting Championship), kde proti sebe bojujú dva tímy s piatimi bojovníkmi. Pôvod tohto bojového športu je v Litve, ale napríklad v Spojených štátov amerických je súťaž TFC zakázaná.

Video je nevhodné pre slabšie povahy a maloletých
 

Tagy: Igor Lebedev

Zdroj:
športky
Foto:
Youtube.com; Video: Youtube.com

DISKUSIA