VIDEO Sagan makal pre Boru v tímovej časovke: Triumf BMC, prepadák pre Sky

Pretekári tímu Bora-Hansgrohe po tímovej časovke Pretekári tímu Bora-Hansgrohe po tímovej časovke Zdroj: bora-hansgrohe.com

LIDO DI CAMAIORE - Časovku družstiev na 22,7 v okolí mestečka Camaiore, ktorá bola úvodnou etapou cyklistických etapových pretekov Tirreno-Adriatico v Taliansku, suverénne ovládla zostava tímu BMC Racing. Americké zoskupenie si zopakovalo triumf z vlaňajšej edície, do cieľa ho priviedol domáci jazdec Damiano Caruso.

BMC aj tentoraz zdolalo aktuálnych majstrov sveta v tejto disciplíne - belgický tím Quick-Step Floors. Nie však tesne, ale s veľkým náskokom 17 sekúnd. To dáva veľké šance na úspech lídrovi Tejayovi van Garderenovi. Na treťom mieste sa spoločne ocitli tímy FDJ a Movistar, ktoré za víťazmi zaostali o 22 sekúnd. Nemecké družstvo Bora-Hansgrohe v zostave aj s dvojnásobným svetovým šampiónom Petrom Saganom obsadilo v konkurencii 22 tímov iba 15. priečku s mankom 1:11 min. Katastrofálne dopadla formácia britského Sky, ktorá skončila až na 18. mieste s odstupom 1:42 min. Štvrtková druhá etapa bude štartovať v Camaiore a po 228 km končiť v Pomarance.

"Mnohí z nás sú špecialisti na časovky. Vyhrali sme aj minulý rok, ale teraz sme boli silnejší, pretože sme sa mohli spoľahnúť aj na Stefana Künga a Rohan Dennis je zase jedným z najlepších časovkárov na svete. Ich prítomnosť bola rozhodujúca, možno k tomu prispelo aj počasie. Jazdiť v modrom drese lídra na domácej pôde je česť, uvidíme, čo prinesú ďalšie dni," povedal po etape Caruso.

Výsledky - Tirreno-Adriatico 2017:

1. etapa (Lido di Camaiore - Lido di Camaiore, časovka družstiev na 22,7 km): 1. BMC Racing (Greg van Avermaet, Damiano Caruso, Rohan Dennis, Jean-Pierre Drucker, Stefan Küng, Daniel Oss, Manuel Quinziato, Tejay van Garderen) 23:20 min, 2. Quick-Step Floors +17 s, 3. FDJ, 4. Movistar - obaja +22, 5. Orica-Scott +25, 6. LottoNL-Jumbo +40,... 15. Bora-Hansgrohe (Rafal Majka, Cesare Benedetti, Maciej Bodnar, Marcus Burghardt, Matteo Pelucci, Pawel Poljanski, Peter Sagan, Aleksejs Saramotins) +1:11 min

Poradie po 1. etape: 1. Damiano Caruso (Tal.) 23:21 min, 2. Rohan Dennis (Aus.), 3. Greg van Avermaet (Belg.), 4. Stefan Küng (Švaj.), 5. Daniel Oss (Tal.), 6. Tejay van Garderen (USA) všetci BMC Racing - všetci rovnaký čas,... 87. Peter Sagan (SR) Bora-Hansgrohe +1:10

Viac o téme: Peter Sagan BMC Racing Tirreno-Adriatico Bora-Hansgrohe