Ďalšie prekvapenie na úkor fortunaligistu: Žilinu šokujúco vyradila Skalica!

Radosť hráčov MFK Skalica v zápase proti MŠK ŽilinaRadosť hráčov MFK Skalica v zápase proti MŠK Žilina Zdroj: SITA

SKALICA - Veľké prekvapenie sa vo štvrťfinále futbalového Slovnaft Cupu 2016/17 zrodilo v stredu v Skalici. Domáci druholigista vyradil aktuálneho lídra Fortuna ligy MŠK Žilina. Skaličania zdolali Žilinčanov 3:2 (2:1) a pripravili ich tak o možnosť získať v tejto sezóne "double".

Domáci zaskočili favorita, keď po 16 minútach hry viedli zásluhou Človečka a Ulricha 2:0. O päť minút neskôr síce S. Mráz skorigoval, ale v 79. min pridal skalickú poistku Šebesta. V nadstavenom čase už len zmiernil prehru MŠK svojím druhým presným zásahom Mráz.

Futbal - Slovnaft Cup 2016/2017 - štvrťfinále (hralo sa na 1 zápas) - streda:

MFK Skalica (II. liga) - MŠK Žilina 3:2 (2:1), Skalica postúpila do semifinále
Góly: 2. Človečko, 16. Ľ. Ulrich, 79. Šebesta - 21. a 90.+ S. Mráz, ŽK: 50. Vaščák - 35. Kaša, rozhodovali: Marhefka - Štrbo, Barenčík, 1520 divákov

Zostavy:
Skalica: Čikoš-Pavličko - Pankaričan (81. Lipták), Pavol Majerník, Hlavatovič, Mizerák - Szöcs - Ľ. Ulrich (88. Jakubek), Človečko (72. L. Hruška), L. Švrček, B. Vaščák - D. Šebesta
Žilina: Volešák - Joan Herrera (32. Mabouka), Kaša, Králik (66. Hancko), Holúbek - Iván Santiago Díaz - Káčer, Cociuc (46. Šejdajev) - Špalek, S. Mráz, Hlohovský

Viac o téme: MŠK Žilina Slovnaft Cup MFK Skalica