Derby zvládli lepšie futbalisti Slovana: Trenčín triumf v pohári neobháji

Peter Kleščík z AS Trenčín, strelec prvého gólu Tamás Priskin z ŠK Slovan Bratislava a Martin Šulek z AS TrenčínPeter Kleščík z AS Trenčín, strelec prvého gólu Tamás Priskin z ŠK Slovan Bratislava a Martin Šulek z AS Trenčín Zdroj: SITA

BBRATISLAVA - V stredajšom štvrťfinále futbalového Slovenského pohára - Slovnaft Cupu 2016/2017 prehral obhajca AS Trenčín na bratislavských Pasienkoch so Slovanom 1:3 a v súťaži skončil. Prehru úradujúceho držiteľa double zariadili góly Tamása Priskina, Aleksandara Čavriča a Vukana Savičeviča, hosťom nestačil kontaktný gól Rangela Jangu na 1:2.

"Belasí" sa v semifinále stretnú s ďalším fortunaligistom MFK Zemplín Michalovce, ktorý si poradil 3:0 s treťoligovým ŠKM Liptovský Hrádok. V druhom semifinále sa stretnú druholigisti MFK Skalica, ktorá senzačne vyradila lídra FL zo Žiliny (3:2), resp. FK Poprad, ktorý v utorok prekvapujúco vyhral v Dunajskej Strede 1:0 gólom Stanislava Šestáka.

Na Pasienkoch v repríze vlaňajšieho finále, v ktorom po výsledku 3:1 triumfovali na trnavskom štadióne Trenčania a obhájili trofej zo sezóny 2014/2015, Slovan potvrdil dobrú formu z ligy. V jej jarnej časti vyhral všetky tri zápasy, vrátane domáceho proti Trenčínu v závere februára v dueli 21. kola (4:3). Zverenci srbského trénera Ivana Vukomanoviča viedli po necelej hodine 2:0, keď už v 12. minúte Priskin pekným oblúčikom otvoril skóre a v druhom dejstve sa Čavrič presadil z dorážky. Výber Martina Ševelu síce dostal na dostrel v 65. minúte tiesnený Janga, ale "belasí" odpovedali o štyri minúty podstrelom Savičeviča.

Semifinále sa bude už hrať dvojkolovo, prvé zápasy 5. apríla, odvety 11. apríla. Finále 48. ročníka Slovenského pohára Slovnaft Cupu je na programe 1. mája v NTC Poprad.

Futbal - Slovnaft Cup 2016/2017 - štvrťfinále (hralo sa na 1 zápas) - streda:
ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín 3:1 (1:0)
Góly: 12. Priskin, 59. Čavrič, 69. Savičevič - 65. Janga, ŽK: 90. Vernon De Marco Morlacchi - 26. Adekunle, 61. Šulek, 79. Udeh, rozhodovali: Vlk - Vorel, Lieskovský, 925 divákov

Zostavy:
Slovan: J. Mucha - Sekulič, Saláta, Rundič, F. Kubík - T. Kóňa, Savičevič - F. Oršula (70. De Sa), Soumah (88. Vittek), Priskin - Čavrič (83. Vernon De Marco Morlacchi)
Trenčín: A. Chovan - Šulek, Udeh, Kleščík, Julien (70. Mance) - Lawrence - Ubbink, Zubairu (46. Paur) - Adekunle (75. M. Klooster), Janga, Beridze

Viac o téme: AS Trenčín Slovnaft Cup ŠK Slovan Bratislava