VIDEO Červení diabli nedobyli ruskú pevnosť, Gregušova Kodaň sa nezľakla ani Ajaxu

United si vezú z Ruska remízuUnited si vezú z Ruska remízu Zdroj: SITA

ROSTOV - Manchester United remizoval na ihrisku ruského FK Rostov 1:1. Favorizovaných hostí poslal v prvom polčase do vedenia Henrich Mchitarjan, ktorému ideálnu pozíciu na skórovanie pripravil spätnou prihrávkou Zlatan Ibrahimovič. V 53. minúte sa ale Aleksandr Bucharov vyhol ofsajdovej pasci a pohotovo vyrovnal.

Futbalisti FC Kodaň vyhrali v prvom dueli osemfinále Európskej ligy UEFA 2016/2017 doma nad Ajaxom Amsterdam 2:1. Slovenský reprezentant Ján Greguš sedel iba na lavičke náhradníkov dánskeho tímu.

Kodaň mala raketový štart do zápasu a už po necelej pol minúte hry otvoril skóre Rasmus Falk krížnou strelou zvnútra šestnástky. Ajax odpovedal vyrovnávajúcim gólom mladíka Kaspera Dolberga v 32. minúte, ale po prestávke rozhodol o tesnom triumfe domácich hlavou Andreas Cornelius.

APOEL Nikózia nevyužil výhodu domáceho prostredia a s Anderlechtom Brusel prehral 0:1. O jediný gól stretnutia sa postaral v 29. minúte rumunský legionár hostí Nicolae Stanciu.

Odvety osemfinále sú na programe 16. marca. Žreb štvrťfinále sa uskutoční o deň neskôr v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone.

APOEL Nikózia (Cyp.) - Anderlecht Brusel (Belg.) 0:1 (0:1)
Gól: 29. N. Stanciu, rozhodoval: De Sousa (Portug.)

FC Kodaň (Dán.) - Ajax Amsterdam (Hol.) 2:1 (1:1)
Góly: 1. Falk Jensen, 60. Cornelius - 32. Dolberg, rozhodoval: A. Dias (Portug.)
Ján Greguš (Kodaň) sedel na lavičke náhradníkov.

FK Rostov (Rus.) - Manchester United (Angl.) 1:1 (0:1)
Góly: 53. Bucharov - 35. Mchitarjan, rozhodoval: Zwayer (Nem.)

Viac o téme: Manchester United Ajax Amsterdam FC Kodaň Ján Greguš FK Rostov