VIDEO Vyplašení vlci pocítili mohutnú silu Lyonu, gólová smršť v belgickom derby

Corentin Tolisso z Lyonu strieľa gólCorentin Tolisso z Lyonu strieľa gól Zdroj: SITA

LYON - V jednom zo šlágrov večera Olympique Lyon zdolal AS Rím 4:2. Francúzsky celok sa ujal vedenia gólom Mouctara Diakhabyho, po jeho chybe na druhej strane ale premenil samostatný únik Mohamed Salah a stopér Federico Fazio prudkou hlavičkou z päťky otočil skóre v prospech Rimanov.

Po prestávke ale Lyon udrel až trikrát - najskôr presnou strelou spoza šestnástky Corentin Tolisso vyrovnal, štvrťhodinu pred koncom po vydarenom individuálnom prieniku dal Nabil Fekir na 3:2 a v nadstavení spečatil triumf domácich umiestneným projektilom Alexandre Lacazette.

Prvý diel nemeckého osemfinálového derby nemal víťaza, Schalke remizovalo s Borussiou Mönchengladbach 1:1. Na gól hosťujúceho Jonasa Hofmanna z 15. minúty odpovedal o desať minút neskôr rakúsky útočník Schalke Guido Burgstaller. Na zápasovej súpiske Borussie chýbal slovenský futbalista László Bénes.

V súboji belgických tímov KAA Gent prehral s KRC Genk 2:5, dvojgólovým hrdinom hostí bol Mbwana Samata. Celta Vigo si po výraznej prevahe poradila s FK Krasnodar 2:1, v 90. minúte rozhodol hlavou Claudio Beauvue. Duel medzi Olympiakosom Pireus a Besiktasom Istanbul sa skončil nerozhodne 1:1.

Odvety osemfinále sú na programe 16. marca. Žreb štvrťfinále sa uskutoční o deň neskôr v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone.

Celta Vigo (Šp.) - FK Krasnodar (Rus.) 2:1 (0:0)
Góly: 50. Wass, 90. Beauvue - 56. Claesson, rozhodoval: Thomson (Škót.)

KAA Gent (Belg.) - KRC Genk (Belg.) 2:5 (1:4)
Góly: 27. S. Kalu, 61. K. Coulibaly - 41. a 72. Samata, 21. Malinovskij, 33. Colley, 45.+ Uronen, ČK: 84. Esiti (Gent) po 2. ŽK, rozhodoval: Tagliavento (Tal.)

Olympique Lyon (Fr.) - AS Rím (Tal.) 4:2 (1:2)
Góly: 8. Diakhaby, 47. Tolisso, 74. Fekir, 90.+ Lacazette - 20. Salah, 33. Fazio, rozhodoval: A. Taylor (Angl.)

Olympiakos Pireus (Gréc.) - Besiktas Istanbul (Tur.) 1:1 (1:0)
Góly: 36. Cambiasso - 53. V. Aboubakar, rozhodoval: Makkelie (Hol.)

Schalke 04 Gelsenkirchen (Nem.) - Borussia Mönchengladbach (Nem.) 1:1 (1:1)
Góly: 25. Burgstaller - 15. J. Hofmann, rozhodoval: Kuipers (Hol.)
László Bénes (Mönchengladbach) nefiguruje v zápise o stretnutí.

Viac o téme: Olympique Lyon AS Rím KAA Gent KRC Genk