Good Angels premrhali sľubný náskok: Nezvládnutá odveta ich pripravila o veľký úspech!

Hráčky Galatasarayu zvládli odvetu a zahrajú si v semifinále
Hráčky Galatasarayu zvládli odvetu a zahrajú si v semifinále

ISTANBUL - Basketbalistky Good Angels Košice nepostúpili do semifinále Európskeho pohára FIBA 2016/2017. Trinásťnásobný slovenský majster v piatkovom odvetnom štvrťfinálovom stretnutí prehral pod košmi tureckého klubu Galatasaray Istanbul 66:82, a keďže v utorňajšom prvom zápase na svojej palubovke zvíťazil iba o 11 bodov 73:62, v súčte skóre sa z prieniku medzi štyri najlepšie družstvá súťaže radoval favorizovaný súper.

Rozhodujúci úsek odvety prišiel na prelome tretej a poslednej štvrtiny. Zuzana Žirková síce v 29. min znížila na 47:54, ale Košičanky potom inkasovali dve trojky ešte do konca tretej časti a poslednú desaťminútovku odštartovali 0:9. Žirková v predposlednej minúte stretnutia ešte upravila na 64:79, ale hostkám už nezvýšil čas na pokus o zvrat. 

Popri očakávanej americkej hviezde Moriah Jeffersonovej (25 bodov) bola streleckou hrdinkou istanbulského tímu 35-ročná senegalská veteránka Astou Traoréová, ktorá premenila všetky svoje štyri trojkové pokusy a dovedna dala 21 bodov. Galatasaray bude v semifinále čeliť úspešnejšiemu kolektívu z dvojice ESB Villeneuve d'Ascq Lille Métropole (Fr.) - Yakin Dogu Üniversitesi (Tur.) /prvý zápas 67:68/.


Príďte povzbudiť hráčky Good Angels Košice na 

FINÁLOVÝ TURNAJ VÝCHODOEURÓPSKEJ LIGY


Galatasaray Istanbul (Tur.) - Good Angels Košice (SR) 82:66 (20:11, 24:22, 16:14, 22:19) - prvý zápas 62:73, do semifinále postúpil Galatasaray
Najviac bodov domácich: Jeffersonová 25, Traoréová 21 (4 trojky), Papovová 12 (3 trojky)
Zostava a body Košíc: Jurčenková 15, Baughová 12, Oblaková 10, Allenová 8, Bálintová 0 (Žirková 12, Stehlíková 6, Kupčíková 3)
TH: 28/21 - 16/13, fauly: 21 - 21, trojky: 9 - 5

Peter Jankovič (tréner Košíc): "Nezvládli sme obrovský tlak zo strany domácich. Museli hrať veľmi agresívne, aby zmazali manko z prvého zápasu. Rozhodla pasáž medzi treťou a poslednou štvrtinou, kde sme súperovi laxnou hrou a chybami dovolili odskočiť až na 21 bodov. Bojovali sme do úplného konca, ale už to nestačilo. Galatasaray mal vysokú, až 50-percentnú úspešnosť streľby za tri body, keď premenil 9 z 18 pokusov, čo tiež rozhodlo. Určite sme momentálne všetci v tíme sklamaní, veď postup do semifinále nám v súčte unikol len o šesť bodov, ale so sezónou v Európskom pohári môžeme byť napriek tomu spokojní."

Daniel Jendrichovský, generálny manažér Good Angels Košice: "Domáci tím sa na nás výborne pripravil. My sme sa počas zápasu nevedeli vyrovnať s agresivitou súpera. Domáce hráčky trafili aj deväť trojkových pokusov, čo nebýva obvyklé. Vypadnutie nás mrzí, no myslím si, že sa nemáme za čo hanbiť."


Tagy: Good Angels Košice Galatasaray Istanbul

Zdroj:
SITA
Foto:
Twitter Galatasaray Basket

DISKUSIA