VIDEO Dukla aj Nové Zámky zhodne porazili súperov, Tipsport Ligu čaká záverečná dráma

Na snímke brankár Karol Križan a Filip Mezovský (vľavo) z Liptovského Mikuláša a Andrej Šťastný z TrenčínaNa snímke brankár Karol Križan a Filip Mezovský (vľavo) z Liptovského Mikuláša a Andrej Šťastný z Trenčína Zdroj: TASR

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Dukla Trenčín uspela v Liptovskom Mikuláši, keď zdolala nováčika 4:2 v piatkovom stretnutí 53. kola slovenskej hokejovej Tipsport ligy 2016/2017. Hostí poslal do vedenia Daniel Štumpf, v druhej tretine zvýšili náskok "vojakov" Marcel Hossa a Marek Hecl.

Domáci sa nevzdali a ešte v strednej časti znížili zásahmi Matúša Sukeľa a Jakuba Langhammera na rozdiel jedného gólu. Trenčania si však potrebné tri body v boji o postup do play-off nenechali vziať, keď v tretej dvadsaťminútovke pridal gólovú poistku Denis Hudec. Dukla dosiahla štvrtú výhru v sérii. V záverečnom 54 kole v priamom súboji o prienik do vyraďovacej časti doma privíta Nové Zámky.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Dukla Trenčín 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
Góly: 25. M. Sukeľ (M. Kriška, J. Sukeľ), 35. Langhammer (Vybíral) - 12. Štumpf (Sojčík, Holenda), 23. Marcel Hossa (Sojčík, Holenda), 24. M. Hecl (A. Šťastný, Marcel Hossa), 50. Denis Hudec (J. Gašparovič, Pavúk)
Vylúčení: 2:2 na 2 min, navyše: Bobček 10 min za napadnutie hlavy a krku, P. Luža 10 min za nešportové správanie (obaja Lipt. Mikuláš), presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff, Kalina - Bednár, Stanzel, 1080 divákov

Liptovský Mikuláš: Križan - Burzala, Bobček, P. Luža, T. Nádašdi, M. Šiška, Bagin, Mezovský, Kadlubiak - Langhammer, Cibák, Vybíral - J. Sukeľ, M. Sukeľ, M. Kriška - Piatka, Stümpel, Lištiak - Richard Huna, Oško, Róbert Huna

Trenčín: Volden - Drgoň, T. Starosta, Holenda, Pavúk, Pač, Bohunický, Trška, J. Pardavý ml. - M. Hecl, A. Šťastný, Marcel Hossa - J. Ručkay, J. Švec, Sojčík - Štumpf, Šimun, Vopelka - Denis Hudec, Sádecký, J. Gašparovič

Nové Zámky si doma poradili s Martinom

Hokejisti Nových Zámkov na vlastnom ľade zvíťazili nad hráčmi Martina 4:2 v piatkovom stretnutí predposledného 53. kola slovenskej Tipsport ligy 2016/2017. Domáci po dvoch góloch Richarda Lelkeša a zásahu Stanislava Kučkina viedli už 3:0. Za hostí skorigoval Arturs Salija, no Martin inkasoval aj štvrtýkrát - presadil sa Erik Čaládi.

V tretej tretine hostia opäť znížili zásluhou Jereho Pulliho, ale zdramatizovať zápas sa im už nepodarilo. Nováčik z Nových Zámkov sa v nedeľňajšom záverečnom kole predstaví v Trenčíne v priamom súboji o postup do play-off. Martin si miestenku vo vyraďovacej časti zabezpečil už v stredu.

HC Nové Zámky - MHC Martin 4:2 (2:0, 2:1, 0:1)
Góly: 14. Kučkin (Hujsa), 14. R. Lelkeš (Š. Novotný), 27. R. Lelkeš (Kučkin), 37. Čaládi (Saarinen, Kytnár) - 31. Salija (Markovič, P. Koyš), 46. Pulli (B. Rapáč)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák a Stano - M. Orolin, Bogdaň

Nové Zámky: Lundström - Cardwell, Drtina, P. Maier, Sandgren, Š. Novotný, Denis Rehák, Makovský, J. Tibenský - M. Paulovič, Kytnár, Saarinen - Kučkin, M. Hudec, Hujsa - Čaládi, R. Lelkeš, McParland - Fábry, Dominik Rehák, Dubec

Martin: Dzubina - L. Kozák, Bačik, Brňák, Salija, Pulli, P. König, Rusina, Pacalaj - R. Varga, Dírer, Korostin - P. Koyš, Heizer, Markovič - M. Dvořák, Surovka, B. Rapáč - Rzavský, Jurášek, Vyskoč

Štefan Mikeš, tréner Nových Zámkov: "Prvé dve tretiny boli z našej strany veľmi dobré, veľmi nám pomohli dva zlepené góly, ktoré sme dali. Trošku sme sa uvoľnili, v druhej tretine sme dominovali, no treba povedať, že súper veľmi dobre bránil. To znamená, že sme hrali dosť neefektívny rohový hokej, aj keď optická prevaha bola na našej strane. Tých čistých šancí tam toľko nebolo, tých bolo viacej práve v prvej tretine. V tretej tretine sme dostali gól a trošku sme sa začali báť. Ale myslím, že sme si víťazstvo zaslúžili a verím, že nám pomôže v rozhodujúcom zápase, ktorý nás čaká."

Pavel Paukovček, tréner Martina: "Súperovi išlo v dnešnom zápase o veľa, my sme mali playoff v podstate isté. Nechali sme oddychovať niektorých hráčov, ktorí majú drobné zranenia. Prvé dve tretiny hral súper nátlakový hokej, my sme urobili nejaké chyby, z čoho pramenili góly. V tretej tretine sme chceli výsledok ešte zdramatizovať. Keby sme využili presilovku a dali na 3:4, bolo by to iné. Súper nám však už nedovolil streliť kontaktný gól a v podstate za tú snahu, ktorú preukázal, si víťazstvo zaslúžil viac."

Košice rozdrvili úradujúceho majstra

Hokejisti Košíc doma deklasovali Nitru 6:1 v piatkovom zápase 53. slovenskej Tipsport ligy. Dvoma gólmi sa prezentovali Jiří Bicek a Tibor Varga. Po jednom zásahu pridali Jakub Suja a Peter Boltun. Čestný úspech hostí dosiahol Marek Tvrdoň. Košice bez zraneného kapitána Ladislava Nagya uspeli aj v druhom stretnutí po odvolaní trénera Rostislava Čadu. Úradujúci majster ligy prehral druhýkrát po sebe, napriek tomu postúpi do play-off z druhého miesta, Košice obsadia po základnej časti tretiu priečku.

HC Košice - HK Nitra 6:1 (1:0, 1:1, 4:0)
Góly: 8. Bicek (Suja), 28. Bicek (M. Dudáš, Tibor Varga), 42. Tibor Varga (Jenčík, Bicek), 53. Tibor Varga (Jenčík, Šmach), 54. Suja (Rudolf Huna, J. Milý), 56. Boltun (J. Vašíček, Hričina) - 40. M. Tvrdoň (Milam, Cope)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, T. Orolin - Synek, Šefčík, 3636 divákov

Košice: Habal - Šmach, M. Dudáš, J. Vašíček, E. Šedivý, Deyl, Jankovič, Vrábeľ, Koch - Rudolf Huna, Suja, J. Milý - Jenčík, Tibor Varga, Bicek - Šoltés, Boltun, Hričina - Bartánus, P. Bartoš, Klíma

Nitra: M. Valent - Ordzovenský, Milam, Mezei, Rais, M. Versteeg, Pupák, Korím, Meland - M. Tvrdoň, Marek Slovák, Cope - Kutálek, Krištof, H. Ručkay - Šille, J. Šiška, Macík - Bajtek, J. Štefanka, Piačka

Miroslav Marcinko, tréner HC Košice: "Teší nás výkon, ktorý sme podali. Malo to nadšenie, elán. Zápas nebol jednoduchý, Nitra nás dostala aj pod tlak. Nakopol nás tretí gól v presilovke v tretej tretine. Chlapci ukázali veľkú silu, odhodlanie i nadšenie. Sme spokojní."

Andrej Kmeč, tréner HK Nitra: "Z našej strany nie je čo hodnotiť. Podali sme hanebný výkon. Hráči si neuvedomujú, za aký klub hrajú. Hazardujú s jeho menom a aj so svojím. To je všetko."

Poprad otočil zápas proti Žiline

Hokejisti Popradu na vlastnom ľade zdolali hráčov Žiliny 3:2 po predĺžení v piatkovom 53. kole slovenskej Tipsport ligy 2016/2017. Prvá tretina sa skončila nerozhodne 1:1, keď na úvodný gól zápasu hosťujúceho Lukáša Handlovského odpovedal Štefan Fabian. Hostí poslal opäť do vedenia v druhej časti Michal Švihálek. V treťom dejstve vyrovnal Samuel Mlynarovič a v predĺžení dokonal obrat "kamzíkov" Patrik Svitana. Poprad prerušil päťzápasovú sériu bez víťazstva, Žilina prehrala tretíkrát po sebe.

HK Poprad - MsHK Doxxbet Žilina 3:2 po predĺžení (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
Góly: 7. Š. Fabian (Svitana, Guľajev), 53. Svitana (Mlynarovič, Štrauch), 61. Svitana (Štrauch, Š. Fabian) - 4. L. Handlovský (R. Hruška, Marek Hovorka), 25. Švihálek (R. Konečný, D. Brejčák)
Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Štefik - Gavalier, Jobbágy, 1017 divákov

Poprad: Fokin - Š. Fabian, Guľajev, Dinda, R. Suchý, Lubor Pokovič, Davydov, A. Ježek, Ibragimov - L. Hvila, Zagrapan, Lichanec - P. Svitana, Mlynarovič, Štrauch - Matúš Paločko, Murček, D. Bondra - Bjalončík, Troliga, Abramov

Žilina: Mikoláš - V. Čížek, Ťavoda, D. Brejčák, Juraško, M. Grman, Macejko, J. E. Mendrej, Prokop - Marek Hovorka, R. Hruška, L. Handlovský - Stupka, Švihálek, R. Konečný - Gmitter, Ondruš, Rogoň - Váňa, Švec, J. Zlocha

Marcel Ozimák, tréner Popradu: "Vzhľadom na to, že obe mužstvá mali zaistený podstup do play off, tak sa hral zápas v tempe. Chlapci k tomu pristúpili zodpovedne. Som rád, že sme prelomili smolu a góly začali dávať útočníci. V posledných zápasoch to boli hlavne obrancovia. Zvíťazili sme na domácom ihrisku s veľmi silnou Žilinou, ktorá bude ťažkým súperom pre kohokoľvek v play-off. Nevieme, z ktorého miesta postúpime. Verím, že nám stúpne po víťazstve sebavedomie."

Milan Jančuška, tréner Žiliny: "Na dnešný zápas sme prišli v pozmenej zostave. Dali sme šancu všetkým hráčom z lavičky, niektorí skúsenejší oddychovali. Do brány sa postavil Mikoláš, ktorý zachytal veľmi dobre. V dvoch celých päťkách hrali mladí hráči. Keby sme boli domácim odskočili za stavu 1:2, tak by sme brali všetky body. Beriem aj bod z Popradu, vzhľadom na zostavu, v akej sme hrali. V nedeľu nás čaká Banská Bystrica, proti ktorej nastúpime v plnej sile."

Banská Bystrica doma nestačila na Zvolen

Hráči Banskej Bystrice prehrali doma so Zvolenom 3:4 po predĺžení v piatkovom stretnutí 53. kola hokejovej Tipsport ligy 2016/2017. Hostia ovládli prvé dejstvo 3:0, keď sa dvakrát presadil Bruno Mráz a raz Peter Zuzin.

"Barani" sa vrátili do zápasu v druhej časti, keď sa presadili Petr Kafka a Dávid Buc. Domáci napokon dokázali vyrovnať, v závere tretej tretiny skóroval Brock Higgs. V predĺžení rozhodol o druhom bode pre Zvolen Pavel Klhůfek. Po stretnutí domácim hokejistom odovzdali trofej pre víťaza základnej časti.

HC ‘05 iClinic Banská Bystrica - HKM Zvolen 3:4 po predĺžení (0:3, 2:0, 1:0 - 0:1)
Góly: 33. Kafka (Sersen, Belluš), 37. Buc (Maione, Hickmott), 58. Higgs (Handzuš, Skalický) - 8. P. Zuzin (Andersons), 8. B. Mráz (Klhůfek, L. Novák), 12. B. Mráz, 63. (Klhůfek (P. Zuzin, Puliš)
Vylúčení: 2:3 na 2 min, navyše: Puliš (Zvolen) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Müllner - Výleta, Tvrdoň, 2841 divákov

Banská Bystrica: Lawson (12. Bacashihua) - Wishart, Maione, Kubka, Sersen, J. Carlsson, V. Mihálik, Gründling, Rosandič - Buc, T. Surový, Hickmott - Kafka, Truchno,Belluš - Handzuš, Higgs, Skalický - Lamper, Bortňák, Matoušek

Zvolen: S. Baroš - Andersons, D. Krejči, T. Valenta, Hraško, Plechanov, Habšuda, J. Homer, Kelemen - P. Zuzin, L. Jurík, Puliš - Klhůfek, B. Mráz, L. Novák - Síkela, S. Petráš, Matis - Dubeň, Jakubík, Jurák

Vladimír Országh, tréner B. Bystrica: "Mali sme veľmi zlý vstup do zápasu, prvú tretinu bolo na ľade len jedno mužstvo, Zvolen dominoval korčuliarsky, silovo, takticky. Nakopol nás gól na 1:3, hralo sa vo fantastickej atmosfére, my sme v tento deň nechceli prehrať a chalani ukázali charakter. Postupne sme sa zlepšovali, hru sme vyrovnali, všetky sily vrhli do útoku a v predĺžení sme urobili chybu. Čo ma však teší bol charakter hráčov a fakt, že sme sa dotiahli z 0:3 na 3:0."

Milan Staš, asistent trénera Zvolena: "Mali sme výborný úvod s  tromi gólmi, otupili sme útočnú silu súpera dobrým pohybom a bránením stredného pásma. Trochu nami otriasol inkasovaný prvý gól, súper nás potom dostal pod veľký tlak a napokon vyrovnal. Som rád, že pred peknou hokejovou kulisou si vezieme domov skalp domáceho mužstva."

Viac o téme: MHC Martin HK Dukla Trenčín HC Nové Zámky MHk 32 Liptovský Mikuláš