Svet motošportu zasiahli smutné správy: Smrť legendy a hrozná tragédia pri testovacej jazde!

John Surtees a Anthony Delhalle
John Surtees a Anthony Delhalle

LONDÝN - Bývalý majster sveta seriálu formuly 1 John Surtees zomrel v piatok vo veku 83 rokov. Šampión z roku 1964 mal problémy s dýchacím ústrojenstvom.

Ako informovala agentúra dpa, vo februári ho museli pre problémy s dýchaním hospitalizovať. Surtees odjazdil 111 pretekov a titul získal v roku 1964 v tíme Ferrari.

Ešte predtým sa tešil z titulu svetového šampióna aj v pretekoch motocyklov. V roku 2009 zahynul na pretekoch F2 v Brands Hatch jeho osemnásťročný syn Henry.

 "Zasiahla nás smutná správa. Som rád, že som sa mohol stretnúť s touto legendou," napísal prostredníctvom twitteru jazdec tímu Williams Valtteri Bottas. Surtees získal titul so stajňou Ferrari.

Tragická smrť pri testovacej jazde

Viacnásobný majster sveta vo vytrvalostných pretekoch motocyklov Anthony Delhalle vo štvrtok tragicky zahynul pri testovacích jazdách v juhozápadnom Francúzsku. Mal 35 rokov. Francúz v minulosti triumfoval aj na prestížnych podujatiach Bol d'Or či 24 hodín Le Mans. Na konte má päť titulov svetového šampióna v endurance, informovala agentúra APA.


Tagy: John Surtees Anthony Delhalle

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
Koláž Športky

DISKUSIA