VIDEO Velez-Zuzulová vsadila na maximálne riziko: Toto je jediná cesta, ako vyhrať preteky!

Veronika Velez-Zuzulová vypadla v prvom kole keď na medzičase bola najrýchlejšiaVeronika Velez-Zuzulová vypadla v prvom kole keď na medzičase bola najrýchlejšia Zdroj: SITA

SQUAW VALLEY - Mikaela Shiffrinová sa stala víťazkou predposledného ženského slalomu sezóny 2016/2017 Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní v americkom Squaw Valley. Fenomenálna Američanka jedenástym triumfom v súťažnom ročníku a siedmym slalomovým potvrdila zisk malého krištáľového glóbusu v najtočivejšej disciplíne, a to dokonca štvrtý v neprerušenej sérii.

Úradujúca a zároveň trojnásobná majsterka sveta Shiffrinová zvíťazila s veľkým náskokom 1,03 s pred Češkou Šárkou Strachovou a 1,08 s pred Rakúšankou Bernadette Schildovou.

Veronika Velez-Zuzulová nedokončila už svoju prvú jazdu, ktorú však rozbehla veľmi dobre. Jazdiaca na maximálne riziko na oboch medzičasoch viedla, ale potom sa dostala do záklonu a po dopade na vnútornú lyžu sa už nezmestila do ďalšej bránky.

"Možno si poviete, že zasa nezišla, ale toto je jediná cesta, ako vyhrať preteky, takže to budem skúšať ďalej a už sa teším na finále. Už len týždeň a dozviete sa moje rozhodnutie, čo ďalej," napísala Velez-Zuzulová na svojom konte na facebooku.

Viac o téme: Petra Vlhová Veronika Velez-Zuzulová
  • Zdroj: SITA, športky