Sagan ho nazval druhým otcom, on o ňom tvrdí: Taký talent sa narodí raz za sto rokov!

Peter Sagan a manažér Jozef Korbel
Peter Sagan a manažér Jozef Korbel

BRATISLAVA - Meno Jozef Korbel je nielen v športovom svete veľmi známe. Tento vyštudovaný inžinier ekonómie a absolvent žurnalistiky sa zaujímal predovšetkým o futbal. Venoval sa mu vo viacerých slovenských denníkoch, ale svoju obľúbenú prácu jedného dňa vymenil za iné remeslo. Stal sa športovým manažérom, ktorý v minulosti spolupracoval s populánrym Petrom Saganom a momentálne pracuje s tenistom Martinom Kližanom.

Korbel vysvetlil, prečo sa rozhodol zmeniť povolanie a zaspomínal na svoje začiatky: "Mojou veľkou výhodou bolo, že som kariéru športového novinára začal s vedením mládežníckych rubrík. Sedem rokov som písal o talentoch a keď sa z nich stali výborní hráči, na rozdiel od iných novinárov, som mal k nim už otvorenú cestu. Dodnes si s nimi rozumiem, a to platí aj o tréneroch ako bol Lešický, Benedik, Pšenek, Novák, či Majer. Po roku 1989 som vymýšľal niečo nové a keď sa otvorili hranice, tak som sa vydal za hráčmi, ktorí prestúpili, alebo žili v zahraničí. Navštívil som skvelých futbalistov (Chovanec, Moravčík, Vencel, Tittel, Dubovský) a reportáže s nimi boli najčítanejšie. Postupne sa v novinách objavila bulvarizácia a protivilo sa mi písať o mojich kamarátoch - športovcoch všelijaké zlé veci. V roku 2008 rozhodol ísť vlastnou cestou."

"Najskôr som v jednej púchovskej agentúre vytvoril skupinu športovcov o ktorých som sa staral. Podnikatelia, ktorí podporovali športovcov, chceli rýchle výsledky, ale ja som za systematickú prácu na dlhšie obdobie. V tomto sme sa nezhodli, takže som po dvoch rokoch z agentúry odišiel. Zaujímavosťou bolo, že sa mi asi po dvoch mesiacoch ozval Peter Sagan. Povedal, že z púchovskej agentúry odišiel ako aj ďalší športovci. Vraj by bol rád, keby som ho zastupoval a tak vznikla naša spolupráca," prezradil skúsený športový manažér pre sportzurnal.sk.

V priebehu ôsmich rokov sa z Petra Sagana stal cyklista svetovej extratriedy a Korbel opísal pocity z ich vzájomnej spolupráce: "Je to skutočný top športovec s ktorým som si prežil mnohé krásne chvíle. Práca s ním bola vždy skvelá a veľa som sa pri nej naučil. Rovnako ja som mu odovzdal skúsenosti a absolvovali sme spolu štyri Tour de France. Obdobie s ním by som nazval od majstra sveta po majstra sveta, a skončil som s majstrom sveta. S Petrom som začal pracovať v apríli 2008 a už o dva mesiace sa stal juniorským majstrom sveta v horskej cyklistike. A keď som s ním v decembri 2015 ukončil spoluprácu, tak v septembri vyhral premiérový titul majstra sveta medzi seniormi. Veľmi ma dojalo, keď ma v jednej relácii nazval druhým otcom. Vďaka nemu som spoznal zákulisie profesionálnej cyklistiky. Peter má silu, húževnatosť a je to obrovský profesionál. Tvrdý chlap, ktorý vie, čo chce. Taký talent sa narodí raz za sto rokov!"


Tagy: Peter Sagan Jozef Korbel

Zdroj:
športky
Foto:
foto.mows.sk

DISKUSIA