VIDEO Dukla plače napriek triumfu: Nové Zámky utrpeli najkrajšiu prehru v histórii klubu!

Hráč Nových Zámkov Nick McParland (druhý zľava na ľade) sa teší po góle spolu s hráčmi na striedačkeHráč Nových Zámkov Nick McParland (druhý zľava na ľade) sa teší po góle spolu s hráčmi na striedačke Zdroj: TASR

TRENČÍN - Hokejisti Nových Zámkov skompletizovali menoslov štvrťfinalistov play-off Tipsport ligy 2016/2017. Nováčik najvyššej slovenskej súťaže v nedeľňajšom záverečnom 54. kole základnej časti síce prehral na ľade Dukly Trenčín 1:2 po predĺžení, ale získal potrebný bod a svojho súpera poslal do baráže.

Vedúci gól Nových Zámkov strelil v 38. min Nick McParland, v tretej tretine vyrovnal v 48. min trenčiansky obranca Adam Drgoň. Presný zásah útočníka Dukly Mareka Hecla v tretej minúte predĺženia prišiel neskoro. "Vojaci" na prienik do vyraďovacej časti potrebovali pred vlastnými fanúšikmi získať všetky tri body.

HK Dukla Trenčín - HC Nové Zámky 2:1 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Góly: 48. Drgoň (A. Šťastný, Marcel Hossa), 63. M. Hecl (Sojčík) - 38. McParland (Š. Novotný, Denis Rehák)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše: 62. Vopelka (Trenčín) OT 10 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, D. Konc - Junek, Šefčík, 4911 divákov

Trenčín: Volden - Drgoň, T. Starosta, Holenda, Pavúk, Pač, Bohunický, Trška, J. Pardavý ml. - M. Hecl, A. Šťastný, Marcel Hossa - J. Ručkay, J. Švec, Sojčík - Štumpf, Šimun, Vopelka - Denis Hudec, Sádecký, J. Gašparovič

Nové Zámky: Lundström - Cardwell, Drtina, P. Maier, Sandgren, Š. Novotný, Denis Rehák, Makovský, J. Tibenský - M. Paulovič, Kytnár, Saarinen - Kučkin, M. Hudec, Hujsa - Čaládi, R. Lelkeš, McParland - Fábry, Dominik Rehák, Dubec

Zvolen v play-off narazí na Žilinu

Hokejisti HKM Zvolen triumfovali na domácom ľade nad nováčikom z Liptovského Mikuláša 4:1 v nedeľňajšom stretnutí záverečného 54. kola slovenskej Tipsport ligy. Skóre duelu otvoril v 8. min domáci obranca Lukáš Dubeň. Zvolenčania si vypracovali už dvojgólový náskok presným zásahom Samuela Petráša. Liptáci sa v úvodných sekundách tretej tretiny vrátili do zápasu zásluhou Matúša Sukeľa, ale v 51. min opäť zvýšil na rozdiel dvoch gólov slovenský reprezentačný útočník v drese Zvolena Radovan Puliš. Triumf Zvolenčanov spečatil 23 sekúnd pred koncom duelu druhým gólom Samuel Petráš. "Bryndziari", ktorí zvíťazili už vo štvrtom zápase po sebe, ukončili základnú časť so ziskom 84 bodov na piatom mieste a v play-off Tipsport ligy sa stretnú so Žilinou. Liptovský Mikuláš získal počas nováčikovskej sezóny 2016/2017 dovedna 56 bodov a obsadil posledné desiate miesto tabuľky. Liptákov čaká baráž o zotrvanie v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži.

HKM Zvolen - MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Góly: 8. Dubeň (Habšuda, Jakubík), 27. S. Petráš (Puliš, P. Zuzin), 51. Puliš (P. Zuzin), 60. S. Petráš (Puliš, D. Krejči) - 41. M. Sukeľ (J. Sukeľ, Brezniak)
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin, Lauff - Korba, Riš, 1070 divákov

Zvolen: S. Baroš - Andersons, D. Krejči, T. Valenta, Hraško, Plechanov, M. Ivan, Habšuda, Jurák - P. Zuzin, Puliš, S. Petráš - Klhůfek, B. Mráz, L. Novák - Síkela, L. Jurík, Matis - Dubeň, Jakubík, Miloš Kelemen

Liptovský Mikuláš: A. Nagy - Burzala, Bobček, P. Luža, F. Oravec, M. Šiška, Bagin, Mezovský, Kadlubiak - Langhammer, Cibák, Vybíral - J. Sukeľ, M. Sukeľ, Brezniak - Piatka, Stümpel, A. Laco - Richard Huna, Oško, Róbert Huna

Peter Mikula, tréner Zvolena: "Zápas sa len odohral a obe mužstvá sa už pripravovali na ďalší program. Dôležité bolo, aby neprišli zranenia a nejaké vyššie tresty, aby sme si nič neskomplikovali. V zápase sme boli lepší, mali sme hru pod kontrolou, niekedy to bolo viac, inokedy menej."

Róbert Spišák, tréner L. Mikuláša: "Nenadviazali sme na dobré výkony v predchádzajúcich stretnutiach. Boli sme málo dôrazní vo finálnych činnostiach, bez väčšej agresivity. Bola to aj príprava na barážové stretnutia, v každom zápase chceme zvíťaziť a v tomto to tak v niektorých fázach nebolo, s niektorými činnosťami som nebol spokojný."

Suja v predĺžení rozhodol o triumfe Košíc

Hokejisti Martina prehrali 2:3 po predĺžení s HC Košice v nedeľňajšom stretnutí záverečného 54. kola základnej časti najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2016/2017. Domáci v druhej tretine zásluhou Jaroslava Markoviča a Branislava Rapáča dokázali dva razy vyrovnať nepriaznivý stav, o ktorý sa postarali v 17. min Richard Jenčík a po polhodine hry veterán Peter Bartoš. V predĺžení rozhodol o triumfe "oceliarov" Jakub Suja.

MHC Martin - HC Košice 2:3 po predĺžení (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)
Góly: 24. Markovič (P. Koyš, Pulli), 34. B. Rapáč (Surovka, Brňák) - 17. Jenčík, 31. P. Bartoš (Klíma, J. Vašíček), 64. Suja (Deyl, Hričina)
Vylúčení: 1:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, J. Konc - Gajan, Smrek, 2512 divákov

Martin: Dzubina - L. Kozák, Bačik, Pulli, J. Tabaček, Brňák, P. König, Salija, Pacalaj - R. Varga, Galamboš, Korostin - P. Koyš, Heizer, Markovič - Surovka, R. Dlouhý, B. Rapáč - Jurášek, Pokrivčák, Dírer

Košice: Habal - Šmach, M. Dudáš, J. Vašíček, E. Šedivý, Deyl, Jankovič, Vrábeľ, Koch - Rudolf Huna, Suja, J. Milý - Jenčík, Tibor Varga, Bicek - Šoltés, Boltun, Hričina - M. Bartánus, P. Bartoš, Klíma

Domáca prehra Žiliny s lídrom

Už dávnejšie istý víťaz základnej časti hokejovej Tipsport ligy z Banskej Bystrice sa v nedeľňajšej derniére v Žiline naladil pred play-off víťazstvom, hoci až v predĺžení. Rozhodujúci gól strelil v 63. min kapitán Tomáš Surový, ktorý potrestal vylúčenie domáceho Marcela Holoviča. Žilinčania sa v riadnom hracom čase nedeľňajšieho duelu ujali vedenia v 18. min zásluhou Jakuba Emila Mendreja, ešte do prvej prestávky vyrovnal kanadský útočník v banskobystrickom drese Jordan Hickmott. Žilina ako štvrtý tím klasifikácie nastúpi v play-off proti piatemu po základnej časti Zvolenu, na lídra z Banskej Bystrice čaká nováčik z Nových Zámkov.

MsHK Doxxbet Žilina - HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 1:2 po predĺžení (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Góly: 18. J. E. Mendrej (R. Konečný, Stupka) - 19. Hickmott (Wishart, Buc), 63. T. Surový (Rosandič, Handzuš)
Vylúčení: 2:1 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Müllner - Výleta, Holienka, 1127 divákov

Žilina: T. Tomek - V. Čížek, Ťavoda, D. Brejčák, Juraško, M. Grman, Macejko, J. E. Mendrej, J. Zlocha - Marek Hovorka, R. Hruška, L. Handlovský - Švihálek, Húževka, E. Švec - Stupka, Holovič, R. Konečný - Gmitter, F. Ondruš, Rogoň

Banská Bystrica: Košarišťan - Wishart, Rosandič, Kubka, A. Sedlák, J. Carlsson, Gründling, Ivan Majeský - Buc, T. Surový, Hickmott - Kafka, Bortňák, Belluš - Handzuš, Higgs, Skalický - Lamper, M. Češík, Róth

Milan Jančuška, tréner Žiliny: "Náročný program uplynulých dní sa podpísal aj na nedeľnom zápase. Remíza v riadnom hracom čase je zaslúžená, podvedomie u hráčov v predchádzajúcich dueloch hralo svoju úlohu a tlak z nich trochu opadol. Hoci sme v minulých zápasoch neboli úspešní, prehrali sme ich v koncovkách zápasov. Bodov sme mohli mať viac, ale v globále som spokojný nielen s bodom s Banskou Bystricou, ale aj so štvrtým miestom po základnej časti. Je to veľká vec pre Žilinu, dosiahli sme najlepšie umiestnenie v novodobej histórii klubu a aj počtom získaných bodov sme utvorili rekord. Veľká vďaka patrí chalanom v tíme, teraz máme viac času na prípravu pred play off, bude priestor aj na oddych, aj na detailné zmapovanie hry Zvolena."

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "Aj napriek tomu, že ani jednému z tímov nešlo o postavenie v tabuľke, sme videli zaujímavý zápas. Hrali sme v sínusoidách, začali sme slabšie, domáci dominovali, v druhej časti to bolo naopak. V závere boli domáci opäť lepší a remíza bola zaslúžená. V predĺžení sme zužitkovali presilovú hru a sme radi, že sme ukončili základnú časť víťazstvom. Po dvoch predchádzajúcich prehrách je dobré naladiť sa na play off výhrou, no najmä v tretej tretine bolo veľa chýb z našej strany, ktoré vyplynuli z podvedomia a hráči boli mysľami v play off. Naň sa zodpovedne pripravíme a vo štvrtok to celé vypukne."

V Nitre tesné víťazstvo domácich nad Popradom

Hokejisti Nitry ukončili víťazne základnú časť tejto sezóny Tipsport ligy. Hráči spod Zobora doma zdolali v nedeľňajšom stretnutí 54. kola najvyššej súťaže HK Poprad tesne 2:1. Za Nitru skóroval už v 16. sekunde Marek Tvrdoň, "poistku" na 2:0 pridal v 43. min americký útočník Matt Cope. "Kamzíci" stihli streliť už len kontaktný gól, ktorý si pripísal v 46. min Marek Zagrapan. Zaujímavé je, že obidva tímy sa stretnú aj v play-off: Nitra obsadila v základnej fáze 2. miesto, Poprad bol napokon siedmy.

HK Nitra - HK Poprad 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Góly: 1. M. Tvrdoň (Marek Slovák, Milam), 44. Cope (Pupák, Marek Slovák) - 46. Zagrapan (L. Hvila, Š. Fabian)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, Jonák - Návratek, Kacej, 2227 divákov

Nitra: Hartzell - Ordzovenský, Milam, Mezei, Rais, M. Versteeg, Meland, Korím, Pupák - M. Tvrdoň, Marek Slovák, Cope - Kutálek, Krištof, H. Ručkay - Šille, J. Šiška, Macík - Bajtek, Paukovček, J. Štefanka

Poprad: Šúrek - Š. Fabian, Guľajev, Dinda, Davydov, Lubor Pokovič, A. Ježek, Abramov, Szücs - L. Hvila, Zagrapan, D. Bondra - P. Svitana, Mlynarovič, Štrauch - Matúš Paločko, Murček, Matej Paločko - Bjalončík, Troliga, Lichanec

Andrej Kmeč, tréner Nitry: "My sme jednoznačne chceli ísť do zápasu s víťazným cieľom. Domáci a posledný duel základnej časti nám nevelil nič iné, ako uspieť. Nepozerali sme sa na ostatné zápasy. Myslím si, že keby bolo v desiatej minúte 4:0, tak by nemohol nikto nič povedať. Boli tam obrovské šance, ktoré sme nevyužili. Stále to bolo 1:0 a neodskočili sme na viac gólov, aj keď šance sme mali. Potom sme dali na 2:0 a súper dal šťastný gól. Myslím si, že celý zápas sme boli jednoznačne lepší a strážili sme si to. Tretiu sezónu za sebou hráme so súperom, s ktorým sme odohrali posledné kolo základnej časti. Samozrejme, play off bude úplne iné ako nedeľný zápas. Všetko je zabudnuté a začína sa nová a veľmi náročná súťaž."

Marcel Ozimák, tréner Popradu: "My sme nezachytili úvod. Prvá tretina bola totálne v réžii Nitry. V druhej a tretej tretine sme sa trochu dostali do tempa a vzchopili. Mali sme šance a kládli sme aký-taký odpor, žiaľ, v oslabení sme dostali gól na 2:0 a potom sme už dokázali len skorigovať výsledok na 2:1. Po všetkých nedeľných dueloch sa sem vo štvrtok vrátime. Verím, že potrápime majstra z minulej sezóny a budeme dôstojným súperom v prvom kole play off."

Oceliari uspeli v Martine

Súboj siedmeho v tabuľke s tretím začali lepšie domáci. V úvodných minútach mali viac z hry, ale strelecky sa nepresadili, keď väčšinu pokusov zblokovali košickí hokejisti. Favorit kontroval Bartošom až v 7. minúte. V ďalšom priebehu sa hra vyrovnala a obrany dlho útočníkom nič nedovolili. Ako prví sa presadili hostia, keď v 17. minúte využil Jenčík šancu, umiestenou strelou prekonal Dzubinu a otvoril skóre. Domáci sa tešili z vyrovnania v 24. minúte, keď Markovič za 16 sekúnd využil presilovku 5 na 3 a potrestal vylúčenia Jankoviča a Dudáša. V 30. minúte mohol opäť strhnúť vedenie na hokejky Košičanov Šoltés, ale proti bol Dzubina, ktorý výborným zákrokom jeho šancu zneškodnil.

Presadil sa až o minútu neskôr bývalý Martinčan Bartoš - 1:2. Vzápätí sa vyznamenal Habal po streleckom pokuse Heizera a chytil aj dorážku Dírera v 33 minúte. Skóre sa menilo až v 35. minúte, keď nahodený puk Surovku tečoval Rapáč a vyrovnal. Najlepší hokej sa hral v tretej tretine, keď sa akcie striedali pred oboma bránkami. V 44. minúte ohrozil Dzubinu Tibor Varga, na opačnej strane zakročil Hrabal po pokuse Martoviča. V 49. minúte Dlouhý z tutovky prestrelil a s Hričinovou strelou si poradil Dzubina. V 50. minúte stroskotal zase Kozák pred Habalom. V 54. minúte Suja nepremenil dobrú príležitosť, Dzubinov semafor v 55. minúte zmaril pokus Biceka a Bartánus v 56. minúte netrafil odkrytú martinskú bránku. Gól už v riadnom čase nepadol, a tak sa duel po 60 minútach skončil 2:2. V predĺžení v 62. minúte nedal veľkú šancu Heizer, a tak o víťazstve a dvoch bodoch pre hostí rozhodol v 64. minúte teč Hričinu.

MHC Martin - HC Košice 2:3 pp (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)
Góly: 24. Markovič (Koyš, Pulli), 35. Rapáč (Surovka, Brňák) - 17. Jenčík, 31. Bartoš (Klíma, Vašíček), 64. Hričina (Deyl, Suja). Rozhodovali: Snášel, Konc – Gajan, Smrek, vylúčení: 1:4, bez využitia, 3000 divákov.

MHC Martin: Dzubina – Bačik, Kozák, Tabaček, Pulli, Knig, Brňák,  Pacalaj, Salija – Korostin, Galamboš, R. Varga - Markovič, Heizer, Koyš – Rapáč, Dlouhy, Surovka – Dírer, Pokrivčák, Jurášek

HC Košice: Habal - Dudáš, Šmach, Vašíček, Šedivý, Jankovič, Deyl, Koch Vrábeľ - Milý, Suja, Huna - Bicek, T. Varga, Jenčík -  Hričina, Boltun, Šoltés - Bartánus, Bartoš, Klíma

Pavel Paukovček, tréner Martina: "Proti kvalitnému súperovi sme zahrali veľmi dobre. Bolo to vyrovnané a šťastnejší boli hostia. Myslím si, že to bola dobrá generálka na play off a som rád, že sme ju zvládli. Chcem sa poďakovať chlapcom za predvedený výkon. Verím, že pristúpime k zápasom s Košicami v play off rovnako ako v nedeľu a súpera potrápime."

Miroslav Marcinko, tréner Košíc: "Vstup do zápasu sme si predstavovali inak. Dostali sme sa pod tlak a až od desiatej minúty sme začali hrať tak, ako sme si predstavovali. Stretnutie bolo vyrovnané, šance boli na oboch stranách. V predĺžení sme boli šťastnejší a sme radi, že sme zvíťazili. O tom, že budeme hrať play off s Martinom, sme sa dozvedeli až teraz. Budú to zápasy s iným nábojom, tešíme sa. Chceme uspieť a verím, že to budú zaujímavé stretnutia."

Viac o téme: HK Dukla Trenčín HC Nové Zámky