Lacov Chomutov rozdrvil Boleslav, z postupu sa teší aj Preissingerova Plzeň

Hráči Plzne sa tešia z góluHráči Plzne sa tešia z gólu Zdroj: hcskoda.cz

CHOMUTOV - Účasť vo štvrťfinále českej hokejovej Tipsport extraligy si v nedeľňajších dueloch predkola play-off zabezpečili Chomutov a Plzeň.

Hráči Chomutova zvíťazili v rozhodujúcom piatom zápase série nad Mladou Boleslavou presvedčivo 6:1, k triumfu domácich prispel dvoma asistenciami slovenský útočník Dávid Skokan a tiež slovenský gólman Ján Laco, ktorý zneškodnil 22 z 23 striel súpera.

O víťazstve Plzne nad Vítkovicami rozhodlo v piatom zápase až druhé predĺženie. V 95. min stretnutia sa presadil David Stach, asistoval mu Slovák Miroslav Preisinger.

predkolo play-off - piate zápasy (hralo sa na tri víťazstvá):

Chomutov - Mladá Boleslav 6:1 (2:0, 4:0, 0:1) - konečný výsledok série 3:2, Chomutov postúpil do štvrťfinále
Góly: 2. a 9. Huml (pri druhom D. SKOKAN), 24. Flemming, 28. V. Růžička, 33. Kampf (D. SKOKAN), 37. Kaše - 52. Žejdl
Ján Laco (Chomutov) odchytal celý zápas a zneškodnil 22 z 23 striel súpera.

Vítkovice - Plzeň 1:2 po dvojnásobnom predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1) - konečný výsledok série 2:3, Plzeň postúpila do štvrťfinále
Góly: 46. Kucsera (VANDAS) - 34. Indrák, 95. Stach (PREISINGER)

o udržanie - 3. kolo:

Zlín - Olomouc 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Góly: 37. Škůrek, 55. Laš

Pardubice - Karlove Vary 5:3 (1:2, 2:1, 2:0)
Góly: 8. P. Sýkora, 29. J. SÝKORA, 34. T. Kaut, 47. Zadina, 54. Nahodil - 3. Dušek, 6. Stloukal, 40. T. Rachůnek

Viac o téme: Ján Laco HC Škoda Plzeň Piráti Chomutov Miroslav Preissinger