Rozhodcovia ho ledva udržali, tak rozmlátil hokejku: VIDEO totáneho skratu českého hokejistu!

David Štich totálne stratil nervy
David Štich totálne stratil nervy

CHOMUTOV - Svedkami poriadne vyhroteného rozhodujúceho duelu v boji o štvrťfinále boli diváci v Chomutove, kde domáci Piráti privítali Mladú Boleslav. Za už rozhodnutého stavu 0:5 prišiel nepríjemný faul Davida Šticha na Ivana Humla, za ktorý dostal päť minút plus do konca zápasu. To ho rozzúrilo do nepríčetnosti, a tak sa začalo jeho besnenie.

Hosťujúci celok v tom čase prehrával už vysoko 0:5 a faul premotivovaného Šticha bol preto úplne zbytočný. Trest za tvrdý zákrok ho poriadne rozhneval a v skratovom konaní nedokázal zastaviť príval emócií. 

Okamžite sa rozbehol na hlavného rozhodcu a čiaroví rozhodcovia mali s ním čo robiť, aby ho udržali mimo dosah arbitra. Tým to však neskončilo, rozzúrený Štich na ceste z ľadovej plochy o konštrukciu bránky v amoku rozmlátil svoju hokejku. 

Chomutov napokon zvíťazil vysoko 6:1 a radoval sa z postupu do štvrťfinále, kde si zmeria sily s Třincom."Hráčom som povedal, že je to trestuhodné. Aj keby za nich hral Wayne Gretzky, musí sa to ubojovať srdcom a nasadením," krútil hlavou po zápase kouč Mladej Boleslav František Výborný. Narážal na fakt, že Chomutov neuveriteľne otočil celú sériu, keď prvé dva domáce duely prehral vysoko 1:7 a 1:6, ale v ďalších troch zápasoch zvíťazil a postúpil. 

Štich sa po amoku rozhodol svoj skrat nekomentovať, keď po zápase medzi novinárov nezavítal. Celú situáciu bude s najväčšou pravdepodobnosťou riešiť disciplinárna komisia.


Tagy: Piráti Chomutov BK Mladá Boleslav David Štich

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
športky
Foto:
piratichomutov.cz/Jan Pidrman; Video: isport.cz

DISKUSIA