Sersen o zúfalstve s peniazmi v Slovane: Drsňák na ľade takto rezignoval

Michal Sersen
Michal Sersen

BANSKÁ BYSTRICA - Po nevydarenej sezóne hokejového Slovana v KHL sa viacerí hráči rozhodli posilniť kádre tímov v slovenskej Tipsport Lige. Jedným z nich je aj opora v obrane Michal Sersen, ktorý sa hlásil v kabíne HC ´05 Banská Bystrica. Ten už počas sezóny pôsobili v tíme "baranov“, kam ho nakrátko uvoľnil Slovan.

Tridsaťjedenročný obranca zabojuje v play-off Tipsport Ligy o tretí titul. Prvé dva dosiahol v drese Slovana Bratislava ešte v časoch, keď pôsobil v domácej súťaži. Sersen hral slovenskú ligu naposledy pred siedmimi rokmi a tak pre portál sme.sk porozprával, čo sa v nej odvtedy zmenilo. "Na štadiónoch sa veľa nezmenilo. Sú staršie a ani izolácia nie je ideálna. V takom januári musí byť v hale dosť chladno. Už si presne nepamätám, aký hokej sa tu hral pred siedmimi rokmi. Bol som ešte mladý a vnímal som ho inak ako teraz, keď mám viac skúseností." povedal skúsený hokejista.

Opora Slovana Bratislava hovoril aj o najväčších rozdieloch medzi Tipsport Ligou a KHL. "Sú to skôr detaily. V súčasnosti už každý musí vedieť korčuľovať, aby mohol hrať hokej. Rozdiely sú v momentoch, keď sú hráči pod tlakom, majú dať finálnu prihrávku alebo vystreliť. V KHL mi hokejisti pripadajú vyspelejší a robia viac správnych rozhodnutí," dodal.

Veľa sa hovorí aj o možnosti, že by sa Slovan mohol vrátiť do Tipsport Ligy. Sersen má však na to jasný názor: "Je dobré, že Slovan hrá v KHL. Stačí sa pozrieť na divácky záujem. Štadión býva často vypredaný a keď aj nie je, návštevnosť neklesne pod osemtisíc. Je tam skvelá atmosféra a vysoká hokejová úroveň. Z pohľadu hráča som veľmi spokojný a vyhovuje mi to."

Zmysel však vidí vo farme Slovana, ktorá by hrala slovenskú ligu. "Z pohľadu divákov by to bolo zaujímavé. Mohli by si prísť na štadión zakričať. V súčasnosti sa posielajú hráči po kluboch v slovenskej lige. Keby sme mali farmu, ktorá sídli oproti kabíne, bolo by jednoduchšie niekoho povolať na tréning alebo zápas," myslí si Sersen

Držiteľovi striebornej medaily z majstrovstiev sveta neprekážalo vyjadriť sa aj k citlivej téme, akou sú peniaze. Je známe, že Slovan nevyplácal mzdy načas a častokrát im dlhoval peniaze niekoľko mesiacov. "Chlapci, ktorí prídu do klubu a nevedia, ako to tam chodí, to majú náročnejšie. Ja už som si na to zvykol. Nehovorím, že je to v poriadku a nechcem sa nikoho zastávať. Zháňať toľko peňazí však nie je jednoduché. Verím, že vedenie robí všetko preto, aby to fungovalo. Ako hráč s tým ťažko niečo narobím. Nepomôže mi, keď budem nadávať. Mojou úlohou je hrať hokej a podávať výkony za akýchkoľvek podmienok," dodal na záver.


Tagy: Michal Sersen

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
športky
Foto:
SITA

DISKUSIA