VIDEO Chvíle hrôzy v Česku: Slovenský hokejista knokautovaný brutálnym faulom!

Knokautovaný Jozef Kováčik zostal chvíľu nehybne ležaťKnokautovaný Jozef Kováčik zostal chvíľu nehybne ležať Zdroj: reprofoto

PRAHA - Hokejový obranca Richard Nedomlel zo Sparty dostal od disciplinárnej komisie českej extraligy trest zákazu štartu v troch zápasoch za brutálny faul na slovenského hokejistu Jozefa Kováčika z Brna v pondelkovom prvom štvrťfinálovom zápase.

Nedomlel zrazil brnianskeho beka zozadu bezprostredne po návrate z trestnej lavice a v stretnutí dostal za napadnutie trest na päť minút a do konca zápasu. Sparta duel prehrala 2:3. "Zákrok bol vedený vo vysokej nájazdovej rýchlosti na protihráča, ktorý nemal puk, a to zozadu, celkom mimo jeho zorný uhol," uviedol v tlačovej správe predseda disciplinárnej komisie Karel Holý. "Zasiahol protihráča ľavou rukou do oblasti chrbta a do oblasti hlavy a krku, pričom z dostupných záberov nie je možné s vylúčením akýchkoľvek pochybností určiť, či bol zásah do oblasti hlavy a krku primárny."

Podľa Holého si bol navyše Nedomlel vedomý svojho konania aj možných následkov. "Neurobil však nič, aby sa stretu vyhol, navyše sa pred ním s cieľom dosiahnutia vyššej intenzity spevnil," doplnil Holý.

Takýto faul môže byť podľa disciplinárneho poriadku trestaný zákazom štartu v jednom až v štyroch stretnutiach. Holý prihliadol pri rozhodovaní k tomu, že Nedomlel nebol v uplynulých dvoch rokoch disciplinárne potrestaný a Kováčik neutrpel žiadne zranenia.

Nedomlel bude chýbať Sparte v druhom domácom dueli aj v oboch dueloch v piatok a sobotu na ľade Brna. Po zákroku sa ešte pobil s útočníkom Tomášom Vincourom, za čo inkasoval ešte navyše dve plus dve minúty a ďalší desaťminútový trest. Celkovo tak v stretnutí dostal 41 trestných minút.

"Bol to dosť nezmyselný zákrok, toto musí hráč kontrolovať," hneval sa po zápase aj tréner Sparty Jiří Kalous. Kováčik zostal po faule otrasený ležať na ľade, ale potom sa vrátil do hry. Bral celú situáciu s nadhľadom. "Cúval som dozadu a dostal som úder do hlavy. To je všetko, čo viem. Chvíľku som bol máličko mimo, ale je to OK. Mne sa to ťažko hodnotí. Je play off, hrá sa o všetko, je to tvrdá hra," uviedol Kováčik.

Viac o téme: Kometa Brno HC Sparta Praha Jozef Kováčik Richard Nedomlel
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: reprofoto; VIDEO: isport.cz
  • Zdroj: ČTK, športky

Súvisiace články